Zhodnocení turnaje ve stolním tenisu neregistrovaných

Zpátky

Značnému zájmu sportovců se těšil tradiční turnaj ve stolním tenisu, který na svých ping-pongových stolech uspořádal v sobotu 18. února Sokol Líšeň.

Mnozí z dospělých s sebou přivedli i své potomky a tak se do malého sálu Líšeňské sokolovny sešlo kromě dvacítky mužů a žen také 16 žáků z různých, především však líšeňských škol. Opět se ukázal být účinný osvědčený způsob, jak se přilákat navzájem ke sportu. Nejčastěji otcové se syny, ale také sourozenecké dvojice naplnily prezenční listinu přihlášených. Tito všichni se pak ve dvou kategoriích utkali o celkové vítěze.  Vzhledem k nadprůměrnému počtu účastníků a touze příchozích zahrát si co nejvíce, se všechny zápasy hrály na dva vítězné sety. Celý turnaj měl dobrý spád a mnozí z účastníků tak mohli stihnout i odpolední ,,Líšeňské ostatky“.

V kategorii mládeže do 15 roků byli hráči rozlosováni do tři skupin, ve kterých hrál každý s každým. Postupující z prvních dvou míst utvořili šestičlennou finálovou skupinu, ve které po odehrání všech zápasů bylo toto pořadí:

1. Vojtěch Polak ZŠ Masarova
2. Martin Slavíček  ZŠ Masarova
3. Ondřej Svoboda  ZŠ Novolíšeňská
4. Martin Hochman ml.  ZŠ Masarova
5. Lukáš Slavíček   ZŠ Masarova
6. Bobaj Arben ZŠ Masarova

Na rekordním počtu žáků školou povinných měli největší zásluhu školáci ze ZŠ Masarova a Novolíšeňská. Obě tyto školy reprezentovalo dohromady 13 hráčů, větší kvalita byla tentokrát na raketách pinkálistů z Masarovy.
Všichni dospělí včetně čtveřice žen byli rozděleni do čtyř základních skupin, ve kterých hrál každý s každým. Postupem prvních dvou hráčů vznikla osmičlenná finálová skupina ve které po odehrání posledního zápasu bylo toto pořadí:

8. Jindřich Hajaš

Ve dvacetičlenném poli dospělých se objevila nejen řada známých jmen z minulých ročníků, ale dobrou polovinu tvořili noví účastníci, kteří zamíchali výsledkovou listinou. Vítěz turnaje stanul na nejvyšším stupni poprvé, pořadí za ním však bylo prošpikováno spoustou nových tváří. Ani ženy se nemusely za svá vystoupení stydět, postup do finálové osmičky byl však nad jejich síly i když u některých jen velmi těsně. Důležitá byla spokojenost hráčů se svými výkony i s pořadatelským zajištěním, což dávali během turnaje najevo.

Hráči na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích obdrželi diplomy a věcné ceny.
Pořadatelé ze Sokola Líšeň ve spolupráci se sportovní komisí MČ Brno – Líšeň zvládli celou akci i přes rekordní zájem účastníků tradičně velmi dobře a připravili všem dobrou zábavu.
Partnerem akce bylo Kulturní centrum Líšeň.