Silvestrovský pochod 2015 - vzpomínka

Zpátky
Silvestrovský pochod 2015 - vzpomínka

Silvestrovský pochod je každoročně nesmazatelně zapsaný do kalendáře značné části obyvatel a to nejen líšeňských.
Stále více jich přichází v poslední prosincový den mezi 9. – 10. hodinou na start v Mariánském údolí, aby mohli absolvovat procházku malebným líšeňským okolím.

 

Počasí panující na svátek Silvestra se tím nejlepším způsobem rozloučilo s uplynulým teplotně nadprůměrným rokem 2015. Po mrazivé noci se celá trasa pochodu zalila do hřejivých paprsků slunce a právě tato skutečnost spolu s obrovskou popularitou akce způsobila, že startem prošlo dosud nevídaných 876 účastníků. Velkou zásluhu na tomto počtu měl také vstřícný krok vedení líšeňské radnice, která zajistila u DPMB posílení linky č. 55 v době startu.

Vtipně se uvedla při svoji premiéře v roli startérů dvojice Marek Nosek a Gabriela Kosová. Bez zlého úmyslu posunula tradiční místo startu o několik desítek metrů směrem k Eldorádu, čímž si zalaškovala s rozsáhlým startovním polem všech účastníků hned v úvodu pochodu.
Tradiční místo a tradiční pořadatelé – manželé Šabatovi jsou již dlouhá léta na Muchově boudě v poslední den roku jako doma. Podobně jsou na tom také ostatní stanoviště na trase pochodu. Představitelé líšeňské radnice poskytovali občerstvení a razítka pochodujícím na stanovišti nad hřbitovem. Stabilní dvojici ve složení Břetislav Štefan, Michal Hrazdíra doplnil a výrazně posílil Miloš Freiberg.
Desítky litrů dobrého čaje a ještě větší porce skvělé zábavy čekaly na putující na stanovišti u tenisových kurtů v lesním lomu. Přímo ze svého ,,Divotvorného hrnce“ plného pohádkových bytostí a hladké mouky ji servíroval František Kalandra alias ,,Šéfkuchař Mr. Bean“. V soutěži nazvané ,,Pohádkový Silvestr“ tahal Mr. Chef ze svého hrnce jednu pohádkovou bytost za druhou a soutěžící měli určit název pohádky, ke které se váže. Pro úspěšné znalce pohádek, kterých bylo z řad dětí i dospělých většina, měl šéfkuchař drobnou odměnu, spoustu vtipných poznámek a zasloužený potlesk skrytý v oblaku hladké mouky. Dlouhou frontu milovníků žertovných soutěží a pohádek pomáhali zvládat spolupořadatelé z Tenisového klubu Líšeň.
Kdo doputoval po všech zastávkách na stanovištích s kartičkou plnou razítek do cíle v předsálí radničního sálu, obdržel diplom, drobný dárek a porci čaje a mohl důstojně oslavit konec roku v restauraci Potrefená husa, která poskytla všem zájemcům jako vždy kvalitní servis.

Celá akce se velmi vydařila. Přispělo k tomu skvělé počasí, vynikající výkony všech pořadatelů, ale především obrovský zájem všech účastníků pochodu. Byla mezi nimi spousta mladých lidí, mnozí se svými malými ratolestmi. Od těch stálých, dříve narozených, jsem se zase dověděl řadu informací, které mě posouvají v pátrání v historii tohoto tradičního výšlapu. Ke stálým účastníkům neodmyslitelně patří Petr Dostál, který prošel celou trasu a objektivem svého fotoaparátu zachytil vše podstatné od startu až do cíle. 

Zvláštní poděkování patří Michalu Hrazdírovi a to nejen za zajištění účastnických kartiček a diplomů s tradiční Silvestrovskou tématikou, ale také za celoroční vyúčtování všech akcí sportovní komise, které v roce 2015 leželo na jeho bedrech. Kromě již výše zmiňovaných patří můj dík také vedením kuchyní Gymnázia Integra a ZŠ Novolíšeňská za zapůjčení nádob na občerstvení a dalším nejmenovaným dodavatelům a spolupracovníkům, bez kterých si akci nedokážeme představit.

Děkuji všem pochodujícím i pořadatelům za krásný zážitek a přeji vše nejlepší, především pevné zdraví po celý rok 2016.

Ladislav Breicetl

 

Fotografie pana Dostála

Fotografie pana Knora

Příspěvek paní Přichystalové

 

 

Fotogalerie

Související články

Vyhodnocení turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu 23. 11. 2015 Sport - archiv
Výsledky tenisového turnaje ve dvouhře 2015 15. 6. 2015 Sport - archiv
Výsledky přehazované žáků 2. a 3. tříd 11. 5. 2015 Sport - archiv
Zhodnocení akce "Spalování tuků" 4. 5. 2015 Sport - archiv
Výsledky turnaje ve stolním tenisu 20. 2. 2015 Sport - archiv
Silvestrovský pochod 2015 - silvestrovská ohlédnutí 12. 1. 2015 Sport - archiv
Prosincové cvičení pro ženy 7. 1. 2015 Sport - archiv
Smeč svatého Mikuláše 5. 1. 2015 Sport - archiv
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 11. 1. 2016.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: