Zdravotnictví

 

  • V Líšni se nachází podle Registru lékařů České republiky přes pět desítek lékařů a jiných zdravotnických specialistů. Z tohoto počtu je 8 praktických lékařů pro dospělé a 5 praktických lékařů pro děti a dorost. 

  • Lékařů se stomatologickým zaměřením je v Líšni celkem 13.

  • Dále jsou v městské části ordinace ORL, chirurgie, neurologické a dětské neurologické ambulance, dentální hygieny, dermatovenerologie, rehabilitace, ortodoncie, ortopedie, gynekologie, urologie, diabetologie, plastické chirurgie a ambulance UZ a RTG. 

  • Nejvíce ordinací lékařů se nachází ve zdravotnickém zařízení na ulici Horníkova 34, také zvané Poliklinika Horníkova. Ta byla zprovozněna v roce 1991 jako státní zdravotnické zařízení a v roce 1996 byla včetně pozemků svěřena městské části Brno-Líšeň, která do současnosti polikliniku spravuje. 

  • V Líšni mají lékaři kromě polikliniky ordinace na ulici Šimáčkova, Neklež, Bukovského, Scheinerova, Podhorní a Náměstí Karla IV. Na těchto zmíněných ulicích jsou nejvíce praktičtí lékaři pro dospělé, praktičtí lékaři pro děti a dorost, stomatologické ambulance a ordinace ortodoncie se zaměřením na léčení nepravidelností chrupu (rovnátka). 

  • Lékáren je podle databáze lékáren ze Státního ústavu pro kontrolu Léčiv na území Líšně celkem 5 – na ulici Trnkova, Bednaříkova, Ondráčkova, Masarova a Horníkova.

  • Třetí službu IZS tvoří poskytovatelé zdravotnické záchranné služby. Na území Líšně se aktuálně nenachází žádná výjezdová základna. Nejbližší existuje v Černovicích na ulici Těžební 1a. Na letišti v Tuřanech funguje letecká záchranná služba.

  • AED je umístěn na náměstí Karla IV. 17a (budova obuvi), na budovu líšeňské radnice, Jírova 2 a v Mariánském údolí u bobové dráhy

 

Poliklinika Horníkova Lékaři ve staré Líšni

 

TY TO ZVLÁDNEŠ 1. 11. 2023 Zdravotnictví Bezpečnost
BRNĚNSKÝ DROGOVÝ KUFŘÍK ANEB NA ČEM DNES UJÍŽDÍ NAŠE DĚTI - 18.10.2023 20. 9. 2023 Zdravotnictví
VALENTÝNSKÉ DAROVÁNÍ KRVE ♥ 3. 2. 2022 Zdravotnictví
Aktuální informační letáčky Ministerstva zdravotnictví. 28. 1. 2022 Zdravotnictví
Darovat krev není žádná věda! 13. 1. 2022 Zdravotnictví
Sociální péče v Brně 26. 10. 2021 Zdravotnictví I. místostarosta Sociální služby
1 2 3 4