Tradiční výstava sukulentů v Brně se blíží

sukulenti - panorama 2013

Skleníky Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (roh ulic Kotlářské a Veveří) v září znovu přivítají výstavu sukulentů, kaktusů a dalších exotických rostlin. Potrvá od 7. do 14. září 2018 vždy od 9 do 17.30 hodin.

Specializovaní pěstitelé z Moravy, Čech i Slovenska a odborníci z Botanické zahrady Masarykovy univerzity vystaví stovky rostlin.  K vidění budou unikátní africké, mexické
a madagaskarské sukulenty, „živé kameny“, kaktusy i vzácné bromélie. Větší prostor letos vystavovatelé věnují sukulentům pěstovaným jako bonsaje.

Výstava je ojedinělou příležitostí vidět na jednom místě mnoho sukulentů z nejrůznějších čeledí a světadílů v poklidném prostředí Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno, která se na akci významně podílí. Vstupenky umožňují prohlídku všech jejích expozic. Děti, studenti a senioři mají slevu na vstupném.

Výstavu doprovodí desítky fotografií sukulentů pěstovaných jako bonsaje od Ivany a Jiřího Jandových.  Těmto rostlinám budou věnovány také informační panely s doprovodnými texty a dalšími fotografiemi.

Protože jde o výstavu prodejní, mohou si zájemci doplnit svoje sbírky o nové přírůstky. Nabízen bude široký sortiment semenáčů i dospělé sbírkové exempláře včetně rarit z přebytků pěstitelů. Připravuje se i výprodej části sbírky starších sbírkových rostlin a antikvární literatury s botanickou tématikou.

Úlohou výstavy je také osvěta, proto nebude chybět například ukázka odborné literatury. Přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny, např. školní třídy, zajistí průvodce výstavou. Fotografie z minulých výstav jsou umístěny na webových stránkách www.sukulentar.cz.

8. 9. 2018 bude v parčíku PřF MU u výstavních skleníků probíhat burza minerálů a fosílií.

Dotazy – atomandl@seznam.cz nebo PhDr. A. Tomandl, tel. 739 965 177.

sukulenti bot. zahrada - skleníky

 

leták výstava suklentů.2018-1

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 7. 8. 2018. Přečteno: 654x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům