Smeč svatého Mikuláše

Zpátky

V sobotu 6. prosince 2014 proběhl již 24 ročník tradičního Mikulášského volejbalového turnaje amatérských smíšených družstev v líšeňské sokolovně. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií – veteráni a junioři, přičemž veteráni si ve výsledném hodnocení vedli o poznání lépe. Po napínavé bitvě, kde dlouhé výměny střídaly krátké a úderné smeče, nakonec zvítězilo pořádající družstvo Sokolu Líšeň, které si odneslo po zásluze skalp svých soupeřů.
Nutno dodat, že podmínky byly v tomto ročníku ideální. Tělocvičnu se podařilo vytopit a vydýchat na krásných 19 °C již brzy z rána, takže došlo i mezi veterány jen k minimu zranění. Kdo nestihl své údy rozcvičit na palubovce, mohl se pokusit úsilí dohnat v přilehlém baru.
O něco těžší situaci měli naši junioři, kteří se srdnatě postavili dalším čtyřem ostrým týmům. Mezi nimi si nakonec vydobyli respekt a získali krásné třetí místo. Ve finále ale nikdo neodcházel ze sokolovny s prázdnou, neboť kromě krásných pohárů pro vítěze zajistila městská část Líšeň i pořádnou porci mikulášské nadílky.
Pokud byste chtěli srdečnou atmosféru mikulášského turnaje zažít na vlastní kůži, nebojíte se přijímat smeče, nahrávat či blokovat útoky soupeřů, můžete rozšířit naše řady. Hrajeme každý čtvrtek od 20:00 hodin a každou neděli od 18:00 hodin v líšeňské sokolovně. Dobrou náladu a zdravou sportovní houževnatost je ale nutné vzít s sebou.