Silvestrovský pochod 2011

Zpátky
Silvestrovský pochod 2011

Líšeňský konec kalendářního roku si již několik let nelze představit bez Silvestrovského pochodu. Pořadatelství této tradiční akce náleží v poslední prosincový den členům Sportovní komise MČ Brno-Líšeň.

Každoroční putování se startem v Mariánském údolí, postupně přes stanoviště u Muchovy boudy, nad hřbitovem a v lesním lomu mělo tentokrát jiný cíl než v minulých letech. Místo restaurace Na radnici, která prochází rekonstrukcí, poskytla pro ukončení našeho výšlapu své rozsáhlé prostory Pivnice u Fidela na Masarově ulici.

Samostatnou kapitolou bylo počasí. To spíše podzimní, sychravé, které panovalo několik posledních dní starého roku, se na svátek sv. Silvestra změnilo na takřka jarní, sluncem zalitý den. Právě tato skutečnost, ale i vzrůstající popularita pochodu mezi širokou veřejností, výrazně ovlivnila rekordní účast. Nádhernou procházku líšeňským okolím si nenechalo ujít 620 turistů nejen z Líšně, ale i jiných částí jižní Moravy.
Dlouholetá tradice a vidina dobré zábavy pro děti i dospělé měly velký podíl na tom, že více či méně početné skupiny známých nebo rodinných příslušníků, putovali přes jednotlivá stanoviště do cíle. Na kontrolních zastávkách je vítali s razítky a občerstvením pořadatelé, mezi kterými ani letos nechyběl líšeňský starosta Břetislav Štefan.
Na stanovišti v lesním lomu na ně jako každý rok čekala malá výchovná soutěž, opět pod taktovkou F. Kalandry, který se v této situaci cítí jako ryba ve vodě. Téma bylo nanejvýš aktuální, a to: ,,Chraňme naše lesy sběrem lidských plodů“. Po úspěšných pokusech účastníků o nalezení různých druhů odpadků (kelímky, pet lahve, igelitky, toaletní papír a různé exkrementy) v hromadě listí, byli tito po zásluze odměněni. Však také nasbírali plnou nůši lidských plodů, které do přírody nepatří.
Soutěžící se radovali nejen z různých druhů drobných dárků, ale také z porcí dobrého horkého čaje. Vše se odehrávalo za obrovského zájmu a bujarého veselí všech pochodujících.

Na konci pochodu v Pivnici u Fidela čekalo na účastníky občerstvení, sladkosti, drobné keramické dárky pro děti a diplomy pro všechny. Diplomy s letopočtem pochodu i startovní kartičky v tradiční silvestrovské grafické úpravě opět zajistil M. Hrazdíra.
Stejně jako v minulých letech prošel s fotoaparátem celou trasu pochodu stálý účastník P. Dostál.
Svoji úspěšnou premiéru si v zabezpečení cílové stanice odbyla Pivnice u Fidela, byla přinejmenším rovnocennou náhradou konečné občerstvovací stanice z minulých let. Jako vždy bylo velice vstřícné jednání a spolupráce s Gymnáziem Integra a ZŠ Novolíšeňská v poskytnutí nádob na občerstvení.
Kromě již výše zmíněných patří moje poděkování také dalším členům sportovní komise a jejich příznivcům a to:J. Balákové, J. Ventrubovi, manželům Šabatovým, J. Sedláčkovi, B. Štefanovi a dalším nejmenovaným, kteří zabezpečili jednotlivá stanoviště a zajistili propagaci akce.
Partnerem akce bylo Kulturní centrum Líšeň.

Všem zúčastněným pochodujícím i pořadatelům děkuji za zdárný průběh Silvestrovského pochodu 2011.


Ladislav Breicetl
 

Fotogalerie

Související články

Silvestrovský pochod 2015 - vzpomínka 11. 1. 2016 Sport - archiv
Vyhodnocení turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu 23. 11. 2015 Sport - archiv
Výsledky tenisového turnaje ve dvouhře 2015 15. 6. 2015 Sport - archiv
Výsledky přehazované žáků 2. a 3. tříd 11. 5. 2015 Sport - archiv
Zhodnocení akce "Spalování tuků" 4. 5. 2015 Sport - archiv
Výsledky turnaje ve stolním tenisu 20. 2. 2015 Sport - archiv
Silvestrovský pochod 2015 - silvestrovská ohlédnutí 12. 1. 2015 Sport - archiv
Prosincové cvičení pro ženy 7. 1. 2015 Sport - archiv
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 15. 5. 2012.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: