Přijďte se svým nápadem. Dáme na vás.

Zpátky
Přijďte se svým nápadem. Dáme na vás.

Začátkem ledna Brno spustilo první ročník participativního rozpočtu, který nese název Dáme na vás.

O čem to je?

Brno vyčlenilo část peněz ze svého rozpočtu a umožní svým obyvatelům, aby podávali návrhy, co za ně ve městě vylepšit, změnit, opravit, zorganizovat či vybudovat. Pro první ročník participativního rozpočtu poskytlo město částku 20 milionů korun. Každý tak může přijít se svým vlastním nápadem na projekt. U všech podaných projektů bude úřad posuzovat, zda je lze provést, tedy zda realizaci nebrání nějaká technická či právní překážka, případně jiný záměr města. S navrženými projekty také musí souhlasit příslušná městská část. Na podzim tohoto roku poté občané města v hlasování rozhodnou, které projekty město zrealizuje.

S jakými nápady můžete přijít?

To je jen na vás. Můžete navrhnout třeba doplnění herních prvků na dětském hřišti, vybudování venkovního posezení s veřejným grilem, jazykové kurzy pro dospělé, revitalizaci parku anebo můžete vymyslet něco úplně nového a originálního. Fantazii se meze nekladou. Jeden projekt může stát nejvýše 2 miliony korun. Základní podmínkou je, že navrhované projekty musí být veřejně přínosné a nesmí sloužit ke komerční propagaci.

Přijďte tvořit projekty společně!

Během února a března proběhne v různých částech města série 10 úvodních setkání (workshopů). Na těchto setkáních se dozvíte více o participativním rozpočtu a o tom, jak podat projekt a na co si dát pozor. Budete moci společně s ostatními diskutovat nad možnými projekty ve vašem okolí a za pomoci úředníků se také můžete pustit do společné přípravy projektů. Srdečně vás zveme na veřejná setkání, která se uskuteční v následujících termínech:

7. 2. Brno-střed – ÚMČ (Zastupitelský sál) 21. 2. Bystrc – Společenské centrum
8. 2. Židenice – Dělnický dům 23. 2. Nový Lískovec – ZŠ Kamínky (jídelna)
9. 2. Královo Pole – ÚMČ (Velká zasedací místnost) 28. 2. Řečkovice a Mokrá Hora – ÚMČ (Zasedací místnost zastupitelstva)
13. 2. Brno-sever – Klubovna MČ (Drutis) 2. 3. Žebětín – ÚMČ (Jednací sál)
16. 2. Líšeň – ÚMČ (Sál radnice) 7. 3. Tuřany – ÚMČ (Zasedací místnost)

Na setkání, která se konají vždy od 17:30 do 19:15 hodin, vás srdečně zveme, neboť Dáme na vás je především o vašich nápadech.
Své projekty můžete podávat od února 2017, a to v elektronické či papírové podobě. Veškeré potřebné informace naleznete na webových stránkách „Dáme na vás“ (www.damenavas.brno.cz).

Petra Klašková
Koordinátor participace obyvatel, MMB

Fotogalerie

Související články

Našim jubilantům 18. 2. 2019 LN-Aktuálně
Město Brno poskytuje výhodné zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení s roční úrokovou sazbou ve výši 1,95 % 28. 11. 2018 LN-Aktuálně
Dopravní podnik se chystá na zimu – speciální tramvaj ošetří trolejové vedení proti namrzání 19. 11. 2018 LN-Aktuálně
Finále je tady. Jen VY rozhodnete! 23. 10. 2018 LN-Aktuálně
Volby do zastupitelstev obcí - 5. a 6. října 2018 20. 8. 2018 LN-Aktuálně
Problémový objekt bývalé restaurace McDonald´s při ulici Sedláčkova 13. 8. 2018 LN-Aktuálně
Společnost E.ON Distribuce a.s. úspěšně dokončila jednu z prvních staveb plánované kabelizace městské části Brno-Líšeň. 13. 8. 2018 LN-Aktuálně
Máte problém s alkoholem nebo hazardní hrou a nevíte, jak jej řešit? Dotýká se tento problém někoho z Vaší rodiny a potřebujete poradit? 25. 6. 2018 LN-Aktuálně
1 2 3 4 5 6

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 16. 1. 2017.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů