Listopadové finále prvního ročníku Dáme na vás se pomalu blíží

Dáme na vás, to je brněnský participativní rozpočet.

V listopadu jde úvodní ročník do finále. Brňané si sami v hlasování zvolí, které navržené projekty město Brno zrealizuje.

24. října proběhne od 17:30 hodin v zasedacím sále zastupitelstva města Brna na Dominikánském náměstí veřejné zvažování, na kterém budete moci ocenit tři projekty, které pro finálové hlasování získají výhodnější pozici. Na toto setkání jste srdečně zváni.

Samotné finálové hlasování občanů Brna o projektech bude probíhat od 1. do 22. listopadu na stránkách damenavas.brno.cz, a pro ty, kterým hlasování přes internet nevyhovuje, je připravena možnost hlasovat osobně, a to 14. listopadu od 10.00 do 20.00 hodin v knihovně Jiřího Mahena na Kobližné.

Od 15 října budete moci vidět na náměstí Svobody výstavu všech realizovatelných projektů, abyste se mohli s projekty seznámit a vybrat si svého favorita pro hlasování.

V rámci projektu Dáme na vás, který organizuje město Brno se dostal do listopadového finále také jeden z líšeňských návrhů - Komunitní přírodní zahrada pro děti a jejich rodiče na městečku v Líšni. Jedná se o projekt zaměřený především na malé děti, které už nebaví hřiště a parky. Přírodní zahrada funguje v souladu s přírodou a tak se zde děti naučí, jak ji lépe chránit. V rámci projektu bylo navrženo několik prvků, které by měly oživit místo za plechovým plotem u zastávky autobusu na Náměstí Karla IV. Jednalo by se o dočasný projekt, jelikož je dle územního plánu pozemek určen k zástavbě. Ve staré Líšni je ale takovýchto lokalit jen hrstka a proto  bychom byli rádi, kdyby se tento dostupný pozemek otevřel veřejnosti, která by se zde mohla také realizovat. Může posloužit i organizacím jako jsou školky, dětské kluby, rodinná centra - organizované skupiny by mohly zahradu využívat v dopoledních hodinách, odpoledne by pak mělo být zaměřeno na děti a jejich rodiče, prarodiče a všechny ty, kteří nemají možnost využívat vlastní zahradu, nebo se jen chtějí inspirovat prvky přírodní zahrady.  Na více podrobností se můžete podívat přímo na web http://damenavas.brno.cz/projekt/?id=322, všechny projekty budou také prezentovány na náměstí Svobody a to v termínu 15. 10. 2017. Pokud vás projekt zaujal hlasujte pro něj prosím v listopadovém finále přímo na webu Dáme na vás.

Ondrujova_A3

Jedná se o projekt, který má sloužit veřejnosti k odpočinku a hře. Více se o projektu můžete dočíst zde https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=588

Šachy, deskovky, posezení ve stínu

 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 15. 9. 2017. Přečteno: 7172x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům