Fotoarchiv Líšně - prosba na obyvatele Líšně

Líšňáci, milovníci fotografií, historie a Líšně vůbec,
rádi bychom Vám touto cestou představili projekt FOTOARCHIV LÍŠNĚ, který díky MČ Brno-Líšeň a  přízni Archivu města Brna již nějakou dobu běží a který jak pevně věříme se díky Vám podaří obohatit o Vaše fotografie a snad pomůže odkrýt i některá tajemství starých fotografií. Rádi bychom, aby tyto snímky pomohly nám všem a generacím budoucím, uchovat a poznat Líšeň lépe v jejím historickém vizuálním vývoji, zvycích, lidech, kráse a originalitě vůbec. Věřte-nevěřte, ale v Archivu města Brna jsou bohužel fotografie Líšně jedny z těch nejméně početných, ve srovnání s ostatními městskými částmi.  
Co tedy chceme přesně dělat: Rozhodně Vás nechceme obrat o Vaše fotografie, které doma po desetiletí hýčkáte a jsou pro Vás cenou vzpomínkou na Vaše rodinné příslušníky, události v Líšni, domy a ulice, ve kterých jste v Líšni bydleli. Rádi bychom je s Vaším souhlasem převedli do digitální podoby, přidali k nim Vaši pokud-možno co nejpřesnější charakteristiku o tom co nebo kdo je na fotce, kde byla pořízena, z které doby je a kdo ji případně fotil. Je nám jasné, že budete mít i snímky, u kterých toho budete vědět pramálo a budete sami chtít o nich vědět víc. Díky tomu, že nám už nějaké fotografie rukama prošly, je tu naděje, že se nám snad společně podaří co nejpřesněji výše uvedené charakteristiky doplnit. Nemyslete, že tato výzva je směřována pouze na obyvatele staré části Líšně! Líšeňské sídliště už tu stojí bezmála přes třicet let a fotky z průběhu jeho výstavby a začátku jeho osídlování jsou dnes skutečně pozoruhodné. Vždyť i nyní se nestačíme divit, jak se nám celá Líšeň doslova mění před očima.
S Vaším souhlasem budou Vámi poskytnuté snímky zařazeny do kroniky městské části, případně použity na výstavách týkajících se života v Líšni.  Bez Vašeho dalšího souhlasu nebudou Vaše fotografie použity k jiným než uvedeným účelům, podstoupeny dalším osobám, zveřejněny v tisku nebo tištěných publikacích a dalších médiích, včetně Vašich osobních dat.
Co můžete konkrétně udělat Vy: Podívejte se do Vašich rodinných fotografických pokladů a zkuste v nich najít staré fotky Líšně, různých událostí v Líšni jako jsou hody, prvomájové průvody, oslavy osvobození, divadelní představení, líšeňské trhovkyně.......ale i třeba pohřební průvody, které byly dříve v Líšni běžné,  apod. Prostě vše, co druhým může Líšeň a život Líšňáků přiblížit a o co by jste se chtěli podělit. Napište prosím na mailovou adresu fotoarchiv-lisen@seznam.cz, případně na poštovní adresu radnice - Úřad Městské části Brno-Líšeň, Fotoarchiv Líšně, Jírova 2609/2, 628 00 Brno, že se chcete zapojit do tohoto projektu s fotkami, které máte a uveďte na sebe kontakt, my se s Vámi spojíme a domluvíme se na dalších podrobnostech. Do budoucna plánujeme, že budou pravidelné časy a místo, kam budete moci přijít osobně s fotkami, podněty, případně otázkami.
Zároveň bychom rádi na těchto stránkách otiskly pravidelně nějaké tématické střípky z Fotoarchivu Líšně, pokud k tomu dáte Váš souhlas. Aktuální fotografie a alba jsou z pokladů rodiny Švehlovy.
Ing. Petra Švehlová, člen Foto-Líšeň z.s.
za správu Fotoarchivu Líšně MČ Brno - Líšeň 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 24. 10. 2017. Přečteno: 5701x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni