Žáci SK Líšeň na podzim 2018

Zpátky

Podzimní aktivní fotbalová činnost žákovských mužstev SK Líšeň probíhala díky dobré spolupráci s FK Podolí na travnatých hřištích v Podolí. Jednotlivá mužstva trénovala 4x-5x týdně (včetně jednoho tréninku v rámci sportovních her na ZŠ Novolíšeňská) a o víkendu hrála mistrovská utkání.
Díky statutu SpSM (Sportovní středisko mládeže) hrají mladší žáci U12 a U13 Moravskoslezskou žákovskou ligu, což je nejvyšší žákovská soutěž v této kategorii, takže tito žáci se utkávají i se žákovskými družstvy ligových týmů.
Mužstvo U12 se těžce vyrovnávalo s přechodem na větší hřiště a větší počet hráčů (7+1). Po náročném začátku si hráči zvykli na větší tréninkovou zátěž a náročnější zápasy. V celkovém pořadí obsadilo toto družstvo sice až 13. místo, ale k vytoužené 10. příčce (top ten) nemáme daleko a zlepšené výkony na konci podzimu nám dávají naději do jarních bojů se o toto umístění zdravě sportovně poprat.
Mužstvo U13 bylo po loňské premiéře v žákovské lize plné nadějí a očekávání. Bohužel tyto naděje se vlivem mnoha okolností nepodařilo naplnit, a tak družstvo obsadilo celkové
11. místo, byť v mnoha utkáních předvádělo velmi pěknou a pohlednou hru. Bohužel tým doplácel na neproměňování šancí a nedisciplinovanost v obranné činnosti. Ale v silách tohoto týmu je určitě zlepšení herních činností, vylepšení výsledků a posun tabulkou vzhůru.

Týmy starších žáků U14 a U15 hrají Moravskoslezskou žákovskou divizi (2. nejvyšší žákovskou soutěž).
Mužstvo U14 po loňských velice slibných výkonech v žákovské lize, kde bylo vyrovnaným soupeřem všem ligovým družstvům, se také těžce vyrovnávalo s přechodem na velké hřiště a „velký“ fotbal (10+1). Nakonec obsadilo v tabulce 5. místo, ale určitě je v silách tohoto týmu podávat kvalitnější výkony, o čemž svědčí i výhra v posledním kole nad vedoucím celkem tabulky FŠ Třebíč. Tato výhra budiž pro hráče příslibem lepších herních výsledků v jarní části sezóny.
Mužstvo U15 naopak všechny velice příjemně překvapilo. Po loňských nevýrazných výkonech se po vhodném doplnění novými hráči a pod vedením nového trenéra herně a výsledkově zvedlo a ve většině zápasů nejenže vyhrávalo, ale předvádělo pěkný kombinační fotbal. V tabulce nakonec tento tým obsadil krásné 3. místo a doufáme, že v jarní části soutěže bude s FŠ Třebíč a se Spartou Brno bojovat o postup do žákovské ligy, neboť jeho odstup od 1. místa je minimální. Hráči potěšili svými výkony nejen trenéra, rodiče, ale hlavně sami sebe a dokázali všem, že když chtějí a poctivě fotbalově pracují, tak výborná hra a výsledky se dostaví, což je velký příslib do budoucna.

Na závěr svého hodnocení bych chtěl poděkovat všem trenérům a vedoucím jednotlivých mužstev za jejich obětavou a nelehkou práci s fotbalovou mládeží. Taktéž bych rád vyzdvihl roli rodičů, kteří vedou své děti ke sportování a mají trpělivost, i když se ne vždy vše daří podle jejich představ.
Příprava na jarní druhou polovinu soutěží začíná již počátkem ledna podle hesla: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Takže budeme našim mladým fotbalistům držet palce, ať se jim na fotbalovém hřišti daří a mají radost z předváděné hry.

RNDr. Josef Novák, vedoucí trenér SpSM a trenér sportovních tříd SK Líšeň

 

Související články

Akademie 2019 13. 3. 2019 LN-Sport
Turnaj neregistrovaných ve stolním tenisu 9. 3. 2019 13. 3. 2019 LN-Sport
Slavnostní vyhlášení Sportovcù Líšnì za rok 2018 20. 2. 2019 LN-Sport
Dne 9.1.2019 zahájily přípravu do jarní části sezony i ženy SK Líšeň. Rozpis utkání v březnu 2019. 19. 2. 2019 LN-Sport
Vyhlášení sportovců Líšně za rok 2018 19. 2. 2019 LN-Sport
Turnaj ve stolním tenisu - 9.3.2019 18. 2. 2019 LN-Sport
Příprava mužů SK Líšeň na sezonu, Líšeň uspěla v hodnocení fotbalové asociace. 23. 1. 2019 LN-Sport
Sportovci Líšně 2018 23. 1. 2019 LN-Sport
1 2 3 4 8 14 21 27

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 11. 12. 2018.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů