Vícemistři České republiky jsou ze ZŠ Novolíšeňská

Zpátky

Každoročně se účastníme tradiční Školské futsalové ligy, kterou organizuje a pořádá FAČR (Fotbalová asociace ČR). V letošním školním roce jsme postoupili v obou kategoriích až do krajského (divizního) finále. Divizní finále se v obou kategoriích uskutečnilo 19. února 2015 v Městské hale na Vodové v Brně.
V kategorii 8.-9. tříd jsme bohužel třikrát prohráli (se ZŠ Bakalovo nábřeží Brno, ZŠ Mládeže Znojmo, ZŠ Veselí nad Moravou) a obsadili tak konečné 4. místo v Jihomoravském kraji, což je také jistě velmi pěkný úspěch.
V kategorii 6.-7. tříd jsme v divizním finále po velmi dramatickém průběhu nejprve remizovali se ZŠ Školní Velké Meziříčí 3:3, poté jsme jasně porazili ZŠ Slavičín 10:0 a o jediný gól jsme postoupili do Konferenčního finále mezi osm nejlepších škol v ČR, což pro naše kluky byl velký úspěch.
Konferenční finále se uskutečnilo 26. března taktéž v hale na Vodové v Brně. Naši soupeři byli zvučných jmen - ZŠ Ostrava-Poruba (Baník Ostrava), ZŠ Písek a ZŠ Sever Hradec Králové.
V prvním zápase jsme po výborném taktickém výkonu a s neutuchající bojovností porazili Ostravu 4:2, což byl pro některé soupeře velký šok. V dalším zápase proti Písku jsme si v 1. poločase vybrali slabší chvilku - někteří naši kluci soupeře trošku podcenili a prohrávali jsme už 0:2, ale opět obrovskou bojovností jsme stav zvrátili na 3:2 v náš prospěch, čímž jsme si zajistili již před posledním zápasem postup do celostátního finále. Tuto bojovnost, bohužel, odnesli někteří naši hráči zraněními, a proto jsme v posledním utkání proti Hradci Králové nastoupili pouze se 6 hráči do pole. Soupeř byl vynikající, střídal poctivě 3 čtveřice hráčů, a tak naše oslabené a zraněními zdecimované mužstvo utržilo porážku 0:7, která nám však nemohla zkazit obrovskou radost z postupu do celostátního finále!
A pak přišel den D – 16. dubna celostátní finále ŠkoFL 7 v hale na Vodové v Brně!
Sice někteří naši reprezentanti „remcali“, že na celostátní finále jedeme šalinou, ale ve vzduchu bylo cítit napětí a lehká nervozita, jak dopadneme.
V semifinále jsme nastoupili proti vítězi Konferenčního finále Západ, kterým byla ZŠ Březové hory Příbram (FK Příbram), opět s odhodláním bojovat jako lvi. Po nervy drásajícím průběhu, kdy jsme vedli 2:0 a soupeř vyrovnal na 2:2, se nám nakonec podařilo jedním rozhodujícím gólem ve druhém poločase překlopit skóre na naši stranu – zvítězili jsme 3:2 a postoupili jsme do finále, o čemž se nám ani nesnilo!
Ve finále nás čekal známý soupeř – ZŠ Sever Hradec Králové, který ve druhém semifinále porazil ZŠ Edisonova Teplice 7:4 a kterému jsme chtěli oplatit vysokou porážku 0:7 z Konferenčního finále. Úvod byl velice opatrný z obou stran – hrálo se přece o titul! V 1. poločase bylo na každé straně po dvou šancích. Bohužel naši kluci ani jednu neproměnili, a tak šel soupeř do vedení 1:0 po proměněném trestném kopu. Také druhý poločas byl taktickou bitvou plnou enormního nasazení z obou stran. Opět jsme měli dvě šance na vstřelení gólu, ale opět jsme nedali, takže soupeř nás potrestal – 5 minut před koncem zvýšil Hradec na 2:0. Za tohoto stavu jsme se rozhodli pro celoplošný presink, který nám opět přinesl šanci, ale opět platilo nedáš-dostaneš. A tak 10 sekund před koncem Hradec zvýšil svůj náskok na konečných 3:0 a my byli smutn. Ale v šatnách nám pak došlo, že jsme druzí v České republice (vícemistři) a že jsme dosáhli obrovského úspěchu!
Naši školu reprezentovali: Štěpán Maša (vyhlášen nejlepším brankářem ŠKOFL 7), Nikolas Divácký, Mikuláš Uřídil, Tomáš Nguyen, Jan Poláček, Antonín Mojžíš, Matěj Spiřík, Nikolas Mica, Jaroslav Dvořák, Ian Gill, Vojtěch Šebela, Vojtěch Válek a Michal Toczyski.

Jako ředitel školy a trenér v jedné osobě bych všem žákům, kteří se o tento neskutečný úspěch zasloužili, rád poděkoval za výbornou reprezentaci naší školy, fotbalového klubu a městské části (teď už někteří další lidé ví, kde je Líšeň) nejen na hřišti, ale i mimo něj, protože byli opravdu výborná parta, která držela při sobě.