Úspěšná závodní sezóna oddílu moderní gymnastiky SPORT CENTRUM při ZŠ Horníkova

Zpátky

Na území městské části Líšeň působí už 20 let oddíl moderní gymnastiky SPORT CENTRUM při ZŠ Horníkova, kde se věnujeme děvčatům už od 4 let věku.  Za dobu jeho existence jím prošla celá řada líšeňských děvčat, z nichž některé jsou dnes trenérkami.
Děvčata v oddílu závodí v soutěžích jednotlivkyň i ve společných skladbách a kromě toho připravují i exhibiční vystoupení, která jistě nejeden obyvatel Líšně zhlédl na školním plese či předvánočním programu v Dělňáku.
Již tradičním a oblíbeným zahájením závodní sezóny se stal oddílem SC pořádaný závod Baby Cup, na jehož 20. ročník se letos v březnu sjelo téměř 200 závodnic z celé České republiky.
Každoročním vyvrcholením jarní závodní sezóny jsou městský a oblastní přebor, na kterých děvčata přes silnou konkurenci dalších brněnských i jihomoravských oddílů nejednou obsadila i medailová místa. Například loni na městském přeboru základního programu to bylo 2. místo Liliany Ullmannové a ve dvou kategoriích dokonce i 1. místa: Marta Klobásková (II. kategorie) a Nicole Dadáková (IV. kategorie), na oblastním přeboru (někdejší Jihomoravský kraj) pak tyto dvě závodnice obsadily 4. a 8. místo. Letos obsadila na městském přeboru pěkné 4. místo Barbora Bayerová a 5. místo Natálie Kotzianová a Natálie Starzyková. Některé ze závodnic dokonce reprezentovaly městskou část Líšeň i na Mistrovství České republiky.
Nedávno jsme měly tu čest v naší „domácí“ tělocvičně přivítat všechny brněnské závodnice soutěžící v kombinovaném programu moderní gymnastiky.  Městský přebor nám sice přinesl umístění až pod stupni vítězů (6. místo - Marta Klobásková), ale hřeje nás pocit, že i náš malý oddíl byl schopen celý závod organizačně zajistit. Bez obětavé a nezištné práce všech trenérek, ale i rodičů by to však možné nebylo.