Úspěchy mladých fotbalových nadějí SK Líšeň

Zpátky

Důsledná práce s mládeží se fotbalovému klubu SK Líšeň vyplácí. Také v letošním roce vybojovalo několik mládežnických tý- mů první místo v ligových soutěžích ve své kategorii. Povedlo se to starším žákům v kategorii U15 a přípravkám U10A, U9A a U9B. Mladší přípravky vedl trenér Radek Řezník. Oba celky A i B dovedl kromě vítězství v lize ještě k několika prvním místům na turnajích, kterých bylo za sezonu kolem čtyřiceti a vždy byly nejhůř třetí. Dokázali porazit například Slavii Praha, Sigmu Olomouc, Viktorii Plzeň, Baník Ostrava, Zbrojovku Brno i Slovan Bratislava. „Za největší úspěch ale považuji to, že všechny kluky a jednu holku fotbal pořád baví a na trénincích máme devadesáti procentní účast,“ uvedl trenér Řezník.
I starší přípravka U10 měla velice úspěšnou sezonu. Potřetí za sebou vyhrála Zimní halovou ligu a v konkurenci 48 týmů postoupila do Velkého finále E-ON junior cupu v září v Českých Budějovicích. V městské soutěži skončilo A družstvo první a Béčko druhé. „Vyhráli jsme ještě tři halové turnaje. V kádru máme dvaadvacet hráčů, “doplnil vedoucí týmu David Linger. Vítězství ve své soutěži slaví i starší žáci U15 pod vedením Jakuba Husičky. Hned na začátku sezony si stanovili cíl skončit do třetího místa, ale nakonec se jim povedlo ligu vyhrát. Na jaře prohráli jediné utkání ve Znojmě a stabilní kádr a stabilní výkonnost je dovedla ke zlatu. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům, protože titul si zaslouží. Udělali obrovský fotbalový posun dopředu a Líšeň v nich má velkou naději do budoucna. Každý se na nás jako na lídra tabulky chtěl vytáhnout, ale kluci těžké zápasy zvládli",  pochvaloval si Husička. Trenér taky připomněl přínos svého předchůdce Richarda Dostálka a celého realizačního týmu kolem U15.