SK PROVO BRNO

S novým rokem začíná i nová sezóna moderní gymnastiky a mažoretek oddílu SK PROVO BRNO. Proto malé ohlídnutí, jak se nám dařilo v druhém pololetí předchozího roku.
Od začátku září gymnastky trénovaly společné skladby, které byly poskládány na letním soustředění v Rokytnu. Po dvou měsících tréninku nadešel čas na první závody. Naše prostřední závodní skupina, ročník narození 2004 – 2005, vyhrála ihned třetí místo. V tomto úspěšném duchu jsme pokračovali i nadále. V kategorii dvojic a trojic jsme se několikrát umístili na stupni vítězů. V polovině sezóny se konal nejdůležitější závod, a to Oblastní přebor Jihomoravského kraje. Náš oddíl vybojoval krásnou bronzovou medaili a těsné 4. místo. Postupně jsme se každý týden ocitli v jiném místě republiky.
V prosinci se Líšeň stala centrem pozornosti moderní gymnastiky, protože jsme se i my stali pořadateli celorepublikového závodu pojmenovaný Vánoční líšeňský pohár. Po celou dobu panovala v hale krásná, přátelská atmosféra a pro velký úspěch budeme závod opakovat i letos v červnu. V roce 2012 zářily naše mažoretky. Nejstarší skupina Ladies Leaders se poprvé zúčastnila závodu klasických mažoretek a s velkým přehledem vyhrála 1. místo. Během podzimní sezóny vystupovaly na různých akcích, například pro nadační fond pod záštitou rádia Petrov, vystoupení před zápasem Gambrinus Ligy, Slavnosti regionů na Náměstí svobody a mnoha jiných.
Po zářijovém náboru se naše mažoretková rodina rozrostla o další oddělení  - mažoretky Minnie.  Jako poděkovaní dětem, rodičům a trenérům se na konci roku konala akademie v Dělnickém domě v Líšni. Překvapením dopoledního programu, který je věnován pro školky a školy, bylo závěrečné vystoupení žongléra. Odpolední program určený veřejnosti a rodičům byl potom ozvláštněn videoprojekcí oddílu.
Nyní už jsme v plné přípravě na závody jednotlivkyň. Mažoretky připravují nové skladby a všichni se těšíme na další společné úspěchy.  

Dita Strnadová

sk_provo_13

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 20. 2. 2013. Přečteno: 3862x.
Jméno Dagmar Bartáková
E-mail bartakova@brno-lisen.cz
Telefon 544424815
Další informace dveře č.: 304
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni