Hodnocení podzimu 2018 v SK Líšeň

Zpátky

Hodnocení podzimu 2018 mužstev SK Líšeň z hlediska sportovních výsledků.

Výbor SK hodnotí sezonu podzim 2018 jako zatím nejúspěšnější v historii. Jedná se o hodnocení všech kategorií.

Muži - výsledky jsou z kategorie snů - A muži 1.místo v MSFL náskok 8 bodů před 2. I když se na výsledcích podílí celé mužstvo i realizační tým je nutno především vyzvednout práci trenéra p. M.Machálka,který ví co chce a jak to z mužstvem dosáhnout.

B muži 1.místo 1.A tř. JmKFS náskok 3 bodů na 2.místo

C muži 2.místo v přeboru MěFS.

Dorost - uznání za práci všech pracovníků dorostenecké kategorie jedná se o všechny 4 dorosty,zejména o dorost U 19, který hraje s Opavou o postup do 1.dorostenecké ligy.

Žáci - zde výbor vidí ještě rezervy v práci se všemi 4-mi mužstvy. Mužstva se každý rok posunují o ročník výš a mnohým hráčům to chvíli trvá než si na to zvyknou. Doufáme,že v zimní přestávce se mužstva zkvalitní a posunou se ve výkonnosti tam,kde se nejen oni chtějí vidět.

Přípravky - máme 10 hrajících přípravek a 2 předpřípravky. V dnešní době,kdy se většina oddílů potýká s nedostatkem dětí u nás máme v každém ročníku 2 mužstva a to není samozřejmost.Za to patří dík a poděkování všem,kteří se na práci s mládeží podílí.

Ženy - po sloučení se Zbrojovkou nebylo zajištění činnosti všech ženských družstev jednoduché. Proto je nutno poděkovat všem funkcionářům,kteří mají podíl na činnosti ženských družstev. Pro úplnost A družstvo žen hraje s DFK Pardubice o postup do 1.ligy žen.

Na závěr - jak se říká zajíci se počítají až po honě, tak do skončení soutěží je ještě dlouhá doba a na jaře může být všechno jinak. Výbor SK udělá vše pro to aby to tak nebylo a jaro navázalo na podzimní výsledky. Z tohoto důvodu čeká na výbor vyřešení organizačních a s tím související finančních záležitostí,aby se činnost SK posunula zase o stupeň výš.K tomu je potřeba  pochopení a pomoc příznivců,veřejnosti i patřičných institucí.

S přáním hodně úspěchů v novém roce.   Malý C. sekretář SK Líšeň

ŽÁKYNĚ - zhodnocení podzimní části sezóny

V sezóně 2018/19 jsou žákyně SK Líšeň přihlášeny do tří soutěží.

Všechny soutěže - 1.ligu mladších žákyň, 1. ligu starších žákyň i městský přebor starších žáků jsme rozehráli již na konci prázdnin. Prakticky celý podzim hrály holky zápas v sobotu i v neděli, tzn. po dva měsíce každý víkend trávily na hřišti. Díky podpoře rodičů, kteří neúnavně vozily hráčky na zápasy a podporovali je, byl podzim zvládnutý i po organizační stránce dobře.

Co se týče fotbalových výkonů, byla tato část sezóny pro naše žákyně spíše takovou oťukávanou.

V lize mladších žákyň jsou holky na průběžném čtvrtém místě v tabulce. Tým mladších žákyň teprve postupně skládáme dohromady.

V lize starších žákyň patří holkám průběžné třetí místo v tabulce. Navzdory okleštěné sestavě zaviněné úrazy a velkou nemocností holek jsme dokázali dvakrát porazit holky z Vítkovic. Starší žákyně se v podzimní části sezóny seznamovaly s velkým hřištěm, protože minulou sezónu hrály ještě na polovině hřiště za mladší žákyně. I tak jsme ale byli v řadě utkání více než vyrovnaným soupeřem.

V městském přeboru starších žáků se nám tolik nedaří. Kluci už jsou fyzicky vyspělejší a holky začínají přehrávat. Každý zápas je spíše o fyzické vytrvalosti a vyrovnání se v osobních soubojích. Také vinou zranění nehrajeme vždy v optimální sestavě, několik zápasů jsme museli odehrát bez možnosti střídání a na hranici sil. Každý takový zápas s kluky bereme ovšem jako tréninkový a vítáme možnost individuálně se zlepšovat a prosazovat se i proti silnějšímu soupeři.

Hlavní je, že holky fotbal hrát chtějí, chodí na tréninky s úsměvem, je z nich cítit chuť se zlepšovat a tvoří semknutou partu.

Nesmíme zapomenout zmínit, že čtyři naše žákyně (Berousková, Kalná, Lukáčová, Rotreklová) se dostaly díky svým výborným výkonům do Jihomoravského fotbalového výběru a v rámci mezistátního utkání v Bratislavě velmi dobře reprezentovaly klub SK Líšeň.

Rádi přivítáme mezi nás i nové tváře. Holky, které mají chuť se zapojit do fotbalového dění, není jim míč cizí, chtějí poznat nové zážitky, najít nové kamarádky a být součástí fotbalové rodiny SK Líšeň.
Zdeněk Rotrekl, vedoucí žákyň SK Líšeň
 

Související články

Akademie 2019 13. 3. 2019 LN-Sport
Turnaj neregistrovaných ve stolním tenisu 9. 3. 2019 13. 3. 2019 LN-Sport
Slavnostní vyhlášení Sportovcù Líšnì za rok 2018 20. 2. 2019 LN-Sport
Dne 9.1.2019 zahájily přípravu do jarní části sezony i ženy SK Líšeň. Rozpis utkání v březnu 2019. 19. 2. 2019 LN-Sport
Vyhlášení sportovců Líšně za rok 2018 19. 2. 2019 LN-Sport
Turnaj ve stolním tenisu - 9.3.2019 18. 2. 2019 LN-Sport
Příprava mužů SK Líšeň na sezonu, Líšeň uspěla v hodnocení fotbalové asociace. 23. 1. 2019 LN-Sport
Sportovci Líšně 2018 23. 1. 2019 LN-Sport
1 2 3 4 8 14 21 27

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 19. 11. 2018.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů