ZŠ Holzova - Vánoční návštěva Klokánku, Adventní koncerty, Vánoční kapřík – plavecké závody třeťáků

Vánoční návštěva Klokánku

Ne všem dětem je dopřáno trávit vánoční čas v klidu rodiny. A tak se členové Žákovské rady ZŠ Holzova rozhodli udělat radost dětem, které se nacházejí v nelehké životní situaci a tráví Vánoce v Klokánku, v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Chlapci a dívky ze žákovské rady přichystali těmto dětem krabici plnou dárků, které jim osobně přinesli spolu s panem ředitelem Mgr. Stanislavem Holubářem. Setkali se s  ředitelkou Klokánku na Michalově ulici v Líšni Marcelou Bublovou, které zároveň předali 1000 Kč, výtěžek z prodeje školního časopisu Holzoviny, který žáci vydávají.  Dozvěděli  se mnoho informací o provozu Klokánku, o situacích, do kterých se děti mohou dostat, a zajímali se o to, jak by v budoucnu mohli s tímto zařízením  spolupracovat. A protože podle slov paní ředitelky děti nejvíce ocení společné zážitky, domluvili se na zorganizování akcí, jichž se zúčastní jak děti ze ZŠ Holzova, tak děti z Klokánku. Jedno z novoročních předsevzetí dětí ze žákovské rady tedy zní – udělejme opět radost dětem z Klokánku.

Klokánek ZŠ Holzova

Adventní koncerty

Tak jako každý rok, i tentokrát k vánoční atmosféře přispěla vystoupení školních sborů. Trojici koncertů zahájil sbor zaměstnanců školy Charlieho andílci, kteří se 3. 12. představili v Café Práh. Dopoledne dne 12. 12.  na pódiu náměstí Svobody vystoupil sbor žáků 2. stupně DoTicha, jenž svými hlasy zpříjemnil návštěvu vánočních trhů obyvatelům Brna. Členové tohoto sboru měli také příležitost doprovodit koncert Yvetty Blanarovičové na BVV. Předvánoční týden nabídl kulturní zážitek v podobě koncertu v Dělnickém domě v Líšni. Zde vystoupily všechny sbory ZŠ Holzova – Cvrčci pod vedením Mgr. Lenky Hrubé a  DoTicha a Charlieho andílci pod vedením PhDr. Nely Šimáňové. Na posluchače  z pódia shlížely postavy roztomilých látkových andělů a tóny koled a písní s vánoční a zimní tematikou rozezněly celý sál. Koncert umožnil posluchačům na chvíli se zastavit v předvánočním shonu a příjemně se naladit na blížící se svátky.

2018_adventni_koncert_06 ZŠ Holzova

Vánoční kapřík – plavecké závody třeťáků

V pátek 14. 12. 2018 se všichni třeťáci sešli ve školním bazénu. Bazén si vyzdobili transparenty, vyzkoušeli si bojovné pokřiky a těšili se na závody. Plavala se prsa, kraul a rychlostní štafety tříd. Vyhráli úplně všichni, protože většinou to byl jejich první plavecký závod v životě. Atmosféra byla báječná. "Škoda že plavání v pololetí končí ", bylo slyšet z úst dětí.

 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 21. 1. 2019. Přečteno: 233x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni
srpen
Po Út St Čt So Ne
1234
56 7 891011
1213141516 17 18
19202122232425
2627 28 293031
2019
Nejbližší akce: 28. 8. 2019