Žáci ZŠ Novolíšeňská vyráběli krmítka

Zima pomalu předává své žezlo jaru. Příroda se probouzí, zvířátka se připravují na další potomstvo a ptáčci, kteří nás na ZŠ Novolíšeňská krmítkapodzim opustili, budou co nevidět zpět. A po dlouhé cestě jim, a taky dalším opeřencům, určitě přijde vhod svačinka v krmítkách, které jim připravili naši třeťáci.

Všechno začalo cestou do Soběšic, kde nás přivítalo krásné okolí a prostředí Jezírka - školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Po příchodu jsme se přivítali, pomazlili s kočičkami a hned na to se rozdělili do skupinek. Čekali na nás aktivity a úkoly zaměřené na ptačí svět, kde jsme si prohloubili naše znalosti ze školy. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu. V okolním lese jsme si zahráli na ptáčky, kteří unikají velkým dravcům, a další zábavné, ale i poučné hry, po kterých nám pořádně vyhládlo. Posilnění svačinou jsme se pustili do nejnáročnějšího úkolu dne, a to do výroby krmítek. Nejdřív jsme si prohlédli hotové krmítko, které navštěvovali brhlíci, sýkorky a další ptáci z okolního lesa v hojném počtu. Poté každá skupinka dostala instrukce a mohla se pustit do práce. Všichni pečlivě a s radostí měřili, řezali a zatloukali hřebíky. Nebyla to ale jednoduchá záležitost. Přesně změřit a ještě uříznout kus desky stálo hodně úsilí. Ani zatlouct hřebíky nebylo tak snadné, jak se na první pohled zdálo. Avšak vidina vlastního krmítka dohnala všechny do zdárného konce.

Krmítka se povedla! Po náročném, ale krásně stráveném dopoledni, si všichni svá krmítka vezli pyšně do školy. Už se těšíme, jak naše vlastnoručně vyrobené příbytky pro ptáčky ozdobí školní zahradu a nakrmí jejich hladové návštěvníky.

Mgr. Valéria Žižáková, tř.uč.3.C

ZŠ Novolíšeňská krmítka

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 13. 3. 2019. Přečteno: 503x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni
srpen
Po Út St Čt So Ne
1234
56 7 891011
1213141516 17 18
19202122232425
2627 28 293031
2019
Nejbližší akce: 28. 8. 2019