Výstavba sportovního areálu při základní škole Masarova

Zpátky

Nové sportoviště ZŠ Masarova bylo vybudováno na místě dvou asfaltových ploch ve vnitřním prostoru školy.

ropeu_logo

 
Tato akce byla spolufinancována z Regionálního operač-
ního programu Jihovýchod, vedeným pod reg. č.
CZ.1.11/3.1.00/41.01634

 

Tisková zpráva
Brno 15.6.2015 

ZŠ Masarova prošla v posledních pěti letech kompletní rekonstrukcí.
Nově se žákům i široké veřejnosti otevřel venkovní sportovní areál.

MČ Brno-Líšeň klade při naplňování svého programu důraz na podporu a rozvoj  základních a mateřských škol. Stále a dokola se hovoří veřejně o tom, že „Škola je základ života“ nebo „Na školství se musí najít peníze, i kdyby na chleba ne-bylo“. V brněnské Líšni se o podpoře školství a vzdělávání nejen mluví, ale především koná.
ZŠ Masarova přivítala své první žáky 1. září 1982. Tehdy zde bylo otevřeno celkem 31 tříd s 1080 žáky převážně z nově dostavěného sídliště a blízkého okolí. V průběhu posledních 5 let, tedy v letech 2011 – 2015, se podařilo postupně dlou-ho sloužící budovy škol revitalizovat. Byla vyměněna dosluhující okna, všechny pavilony včetně střech byly zatepleny a tato ekologická opatření vedla k 30 % finančním úsporám na energiích. V obou tělocvičnách byla dokončena výměna parket, také sociální zařízení září novotou. Přestavba se nezastavila ani před školní kuchyní, kde se rekonstruovala podlaha a byla zmodernizována technologie. Moderní interiéry vytvořily příjemné prostředí, děti mají velkou radost z barevných šatních skříněk. Nejvýznamnější změnou a poslední investicí bylo vybudování moderního sportovního areálu.  

Nové sportoviště bylo vybudováno na místě dvou asfaltových ploch ve vnitřním prostoru školy. Cesta k otevření pěkného stadionu však nebyla krátká. Poté, co byl pozemek pod starým sportovním hřištěm za školou vrácen v restituci původním majitelům, škola jej využívala a z rozpočtu byly vynakládány značné finanční prostředky za pronájem. Přes veškerou snahu zřizovatele se ale nepodařilo s majiteli dojednat odkoupení pozemku, aby zde mohl vyrůst moderní areál s umělým povrchem,“ uvedl k výstavbě nového sportoviště starosta MČ Brno-Líšeň Břetislav Štefan.

Nový sportovní areál s umělým povrchem při Základní škole Masarova slouží pro atletické disciplíny i pro míčové hry. Příznivci sportu zde mají k dispozici oválnou běžeckou dráhu, sprinterskou rovinku a sektor pro skok do dálky. Své místo zde mají i vrhači koulí. Sportovní družstva mohou využívat dva kurty na volejbal, nohejbal a také tenisový kurt. Trénovat zde budou také fotbalisté a házenkáři, kterým poslouží zabudované branky. Součástí areálu jsou i dva koše na košíkovou. Povrch celého sportoviště je pokryt tartanem. Stavba areálu probíhala od srpna 2014, od poloviny května letošního roku již hřiště využívají žáci základní školy. Náklady na výstavu sportoviště dosáhly částky 5 616 167 korun (z toho dotace z ROP Jihovýchod ve výši 85%).
Celkové investice na modernizaci a opravy ZŠ Masarova jsou jen za posledních 5 let ve výši 75 milionů korun. Škola se po rekonstrukci slavnostně představila široké veřejnosti i rodičům ve středu 17. června 2015 v rámci pravidelné akce Přípravka na prázdniny.

 

Fotografie z výstavby hřiště
(foto z archivu školy) 

 

Fotogalerie

Související články

Přístavba a modernizace MŠ Michalova 28. 8. 2023 Projekty z dotací
Regenerace veřejného parku Trnkova – akumulační nádrž pro potřeby zálivky 30. 1. 2023 Projekty z dotací
Akumulace dešťových vod v lokalitě Líšeň -Rokle 30. 1. 2023 Projekty z dotací
Projekt zvýšení kvality vzdělávání Novolíšeňská, škola bez překážek 6. 4. 2020 Projekty z dotací
Systémová úprava vegetace pro MČ Brno-Líšeň (lokality: 1,2,3,4,6,7,8,9) 7. 12. 2017 Projekty z dotací
Úprava dětského hřiště a zahrady v přírodním stylu mateřské školy SEDMIKRÁSKA 1 v Brně-Líšni 12. 2. 2016 Projekty z dotací
Živá příroda, MŠ Šimáčkova 10. 2. 2016 Projekty z dotací
1 2
Poslední úprava: 7. 7. 2015.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů