SALESKO - přihlašování a zápis do kroužků a aktivit Klubu rodičů

Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Brno-Líšeň
Kotlanova 13, 628 00 Brno-Líšeň
Nový školní rok
Vítání nového školního roku zahájíme ve čtvrtek 7. září od 14 hodin. Budeme vám k dispozici, zodpovíme dotazy a pomůžeme se zápisem.

PŘIHLAŠOVÁNÍ a zápis do kroužků a aktivit Klubu rodičů bude probíhat on-line přes www.salesko.cz od 6. 9. do 12. 9. 2017.

Činnost zahájíme 18. září.

Stalo se

Malé letní ohlédnutí

Prázdniny utekly jako voda a zbyly nám opět jen vzpomínky. Prvňáčci si už odbyli svou první cestu do školy a ostřílení starší školáci se také už pomalu soustředí na vyučování. My si chceme ještě trošku nostalgicky zavzpomínat na letošní prázdniny se Saleskem. Letos jsme připravili 6 pobytových a 21 příměstských táborů, zúčastnilo se přes 550 dětí a také více než desítka rodičů. A právě ze dvou takových táborů pro mládež vám přinášíme malou reportáž…

Škola čar a kouzel

Druhý červencový týden se tábořiště v Moravských Knínicích proměnilo ve školu plnou čar, kouzel a dobrodružných překvapení. Téměř třicet malých kouzelníků se muselo potýkat s nejednou nástrahou, kterou jim přichystal zlý Voldemort – vše však perfektně zvládli. Postupně si opatřili výbavu, která žádnému mladému čaroději nesmí chybět. Naučili se hrát famfrpál! Úspěšně absolvovali náročné hodiny profesorky Mcgonagallové, při kterých se naučili nejen kouzlit, ale i vařit lektvary, věštit budoucnost, seznámili se s tajuplnými zvířaty či si byli schopni vypěstovat  vlastní kouzelnou mandragoru. Malí čarodějové v sobě také našli dostatek odvahy poprat se se zlými silami a zachránit kámen mudrců. Na své cestě dokázali například přeručkovat rybník nebo projít temnou cestu uprostřed noci, byli zkrátka šikovní.
Tábor jsme si hlavně všichni pořádně užili a počasí nám přálo. Budeme se těšit na nějakém příštím. Veru Tomečková

škola čar (1)škola čar (2)

FIFA – příměstský fotbalový tábor

Sešlo se nám 21 mladých fotbalistů, a ti se odhodlali zúčastnit naší ligy FIFA 17, která skončila jen týden před začátkem tábora.

Družstva byla vybrána podle čtyř nejlepších týmů: Německa, Chile, Mexika a Portugalska. Týmy každý den prožívaly ve jménu jednoho ze zmíněných států a také státu hostujícího – Ruska. Kromě toho se také připravovaly na velký páteční zápas, zkoušely své dovednosti na opičí dráze, či na velké bojové hře na Velké Klajdovce. Jejich trénink však nebyl jen fyzický, učily se také důležité pojmy z fotbalu a sledovaly instruktážní videa. Aby jejich soutěživost byla vybroušena do nejtenčí břitvy, soutěžily také s konkurenčním příměstským táborem.

V pátek se řádně rozcvičily a rozběhaly a pak již zbývalo málo a tradiční velký zápas rodičů a dětí začal. Po krásném turnaji jsme  pak vše společně zakončili velkým vyhlášením.
Tak zase za rok: fotbalu zdar! Jožka Nehybka

fifa (2)fifa (1)

Až se zima zeptá …

Oslovit vás v teple léta ohledně kluziště je trochu troufalost. Pro toho, kdo nemá rád teplo, možná i provokace. Nicméně my v Salesku na kluziště myslíme intenzivně. Poskytnu vám několik informací o minulé sezóně a popíšu, co chystáme na sezónu nadcházející.

Od prosince do února jsme měli otevřeno kluziště 70 dnů. Docela nám všem přálo počasí, moc nepršelo, mírně mrzlo téměř celou dobu, sníh padal jen trochu a stihli jsme ho, až na jednu výjimku, i všechen uklidit. Stručně řečeno loňskou zimu byly výborné podmínky pro provoz kluziště. Celkem si vás přišlo zabruslit 14 227 osob. Děkujeme za hojnou návštěvu. Vstupné nám pokrylo náklady na provoz. Pro zajímavost – jen ohřev teplé vody na úpravu ledu rolbou přišel na cca 50 000 Kč. Když vám následně vyjmenuji, co jsme s majitelem budovy dohodli a společně připravili, tak budeme muset dobře hospodařit ještě několik let, abychom zaplatili všechny úpravy.

Především jsme pro vás připravili nový vstup a nové prodejní místo. Přicházet na kluziště budete z pravé strany budovy Saleska okolo dětského hřiště. Vybudovali jsme nové okno a malou místnost, do které bylo nutné přivézt jak elektřinu, tak datové kabely, … a vše nás ještě čeká vybavit (PC, tiskárna vstupenek, platební terminál, …). Vedle prodejního místa bude turniket a pro vaši bezpečnost nízké hrazení. Na vstupní prostor bude dohlížet nový kamerový systém.

Dále jsme opravili mantinely, vstupy pro bruslaře a zejména nájezd pro údržbu ledu. Upravili jsme prostory okolo kluziště: předláždili poškozenou dlažbu, upravili odtok dešťové či tající vody, dokoupili pryž, … vše pro zvýšení bezpečnosti a komfortu pro váš pohyb na bruslích. Velkou investici znamenalo také vybudování nové pevné přípojky na elektřinu pro chladící agregát ledové plochy. Provizorní připojení splnilo svůj účel a musíme jej nahradit standardním zařízením.

Z oprav bych zmínil fyzicky nejnáročnější – zničenou podlahu v garáži jsme opravili nejvíce vlastními silami. Zaparkovaný několikatunový traktor na podlaze a vlhkost tajícího sněhu z rolby na okolních zdech, vykonaly za celou zimu své. Na to stavěná garáž nebyla. A rolba musí být v teple.

Ještě bychom chtěli rozšířit prostor pro přezouvání a koupit několik skříněk na úschovu drobností. (Cenné věci si zde z rozumných důvodů nenosíte.)

Ještě se vrátím k uplynulé sezóně. Chtěl bych vám poděkovat za slušné a vstřícné chování. Začínali jsme tento projekt s minimem zkušeností, což se projevilo v různých nedostatcích. Vaše trpělivost a konstruktivní připomínky nám, doufám, pomohly ke zlepšení kvality provozu nadcházejících zimních sezón.

Přeji vám úspěšný vstup do režimu školního roku a v zimě se těším na viděnou.

Petr Kopřiva, ředitel Saleska

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 16. 8. 2017. Přečteno: 2939x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům