Salesiánské středisko mládeže - program listopad 2017

Stalo se

Stolní tenis v Salesku má již svoji tradici

Začátek nového školního roku byl v našem středisku, mimo jiné, také ve znamení ping-pongu, proběhly zde hned dvě akce.

Koncem září jsme uspořádali bodovací turnaj mládeže Brněnského spolku stolního tenisu. Jedná se o turnaje pro děti, které stolní tenisještě všechny nehrají pravidelnou soutěž, ale v různých organizacích se začínají tomuto sportu věnovat. Celkem je uspořádáno šest takových turnajů během školního roku. Nedílnou součástí jsou medaile, poháry pro vítěze a samozřejmě umístění v celoročním bodování. Cílem je povzbudit začátečníky k zapojení do této sportovní činnosti. Letos probíhá teprve třetí ročník těchto soutěží a jsme rádi, že Salesko pořádá, ve spolupráci s Brněnským spolkem stolního tenisu, dva z těchto šesti turnajů.

Říjnovou sobotu u nás proběhl Turnaj salesiánských středisek ve stolním tenisu. Má stejnou myšlenku jako výše zmíněná akce, jen umožňuje účastníkům programů v salesiánských střediscích cestovat po České republice. Sobotního turnaje se zúčastnily děti ze středisek Praha–Kobylisy, Ostrava, Havířov a domácí, celkem 25 hráčů. Brněnští využili domácího prostředí a vyhráli ve všech třech kategoriích (mladší, starší žáci a dorost). Tyto turnaje jsou během roku čtyři v různých salesiánských střediscích a mají více jak dvacetiletou tradici. Vítězové celoročního bodování se mohou zúčastnit Evropských salesiánských her mládeže. Naposledy se tyto hry uskutečnily v Bratislavě.

První letošní „scuk“ animátorů

scuk (1)Tábory jsou za námi a zůstaly nám jenom hezké vzpomínky na  léto. Je ale škoda se scuk (2)nepotkávat dál. Řekli jsme si, co s jedním podzimním úterním večerem? Rozhodli jsme se sejít, pokecat, zahrát si nějaké hry a taky se něco víc dozvědět o Salesku, o organizaci, které spousta z nás věnuje dobrovolně svůj čas… Potkali jsme se tedy na prvním letošním setkání dobrovolníků, zaměstnanců a jinak spřízněných duší Saleska, na takzvaném “SCUKU”. Cílem tohoto večera bylo zorientovat se v poslání a hodnotách Saleska a zároveň si dopřát notnou dávku smíchu, což se nám povedlo. Příště zas!  Veronika Tomečková

 

Chystáme pro vás

Otevřené kluby

Na listopad plánujeme pro starší účastníky zahájení cyklu Filmáč klubu VeSPOD, který je zaměřen na promítání zajímavých filmů. Klubáci si budou moci vybrat ze tří zajímavých filmů a ten, který získá nejvíce hlasů, bude promítán. Na začátku každého promítání proběhne krátké představení filmu a na konci promítání bude diskuse o filmu. Promítání probíhá jednou za měsíc ve čtvrtek v rámci otevírací doby klubu (17.00 – 20.00).

Pro mladší členy navštěvující klub Oratoř je naplánovaná podzimní přespávačka. Děti se mohou těšit kromě přespání v prostorách našeho útulného klubu také na kamarády, netradiční hry a jak už to na přespávačkách v Oratoři máme, můžeme se také těšit na nějaké překvapení.

ilustrační

 

Co je to SaVIO?

SaVIO je zkratka pro „Salesiánské vzdělávací a inspirativní okruhy“. Jedná se o vzdělávací program určený především rodičům, ale také všem zájemcům o výchovu. Probíhá formou přednášky a diskuse s odborníky z pedagogiky a psychologie. Příležitostně i jiných oborů. Přispívá k osobnímu růstu a zkvalitnění výchovy. SaVIO nabízí:

  • podněty k osobnostnímu růstu účastníků a ke zkvalitnění jejich výchovného působení mezi dětmi a mladými
  • získání nových vědomostí a rozšíření všeobecného rozhledu
  • rozvíjení citlivosti pro tělesný, duševní a duchovní rozměr člověka

Kdy a kde probíhá: pro školní rok 2017/2018 jsme pro Vás připravili cyklus přednášek s

Mgr. Karlem Opravilem.

Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor speciální pedagogika. Absolvoval dlouhodobý psychoterapeutický výcvik SUR a výcvik v systemické terapii. Působil na základní škole jako učitel preventista, jako speciální pedagog v pedagogicko-psychologické poradně v Kroměříži a ve Zlíně. Vedl Krizové centrum ve Zlíně a Středisko výchovné péče taktéž ve Zlíně. Speciální pedagog, etoped s pětadvacetiletou praxí a se zaměřením na mezilidskou komunikaci, rizikového chování dětí a mládeže. V současnosti působí jako vedoucí Střediska výchovné péče HELP v Uherském Hradišti  a jako lektor mnoha seminářů po celé České republice.

První přednáška se konala v říjnu pod názvem Jak přežít výchovu svých dětí…

Jak vychovávat dítě, aniž mu utrhneme hlavu. Účastníci se seznámili, jak se domlouvat, jak nastavit hranice, jak se připravit na pubertu, co dělat a nedělat, když se z našeho dítěte stává „neřízená střela“. 

Druhá přednáška se koná ve středu 15. 11. v 19.00 ve sportovním sále Saleska na téma

Máma s tátou se už nemají rádi…

Co si jako rodiče musíme hlídat, na co si dávat pozor, když se partnerské cesty rozejdou. Rodiče se seznámí,  jak se chovat při partnerských krizích před dětmi a co dělat a nedělat v předrozvodové a porozvodové fázi, aby minimalizovali ubližování dětem.

Akce v Salesku:

7.11. Večerní keramika pro dospěléjiž s vánoční tématikou
21.11. pak glazování – více informací na webu Saleska

9. 11. Uspávání zvířátek– od 16.45 malé tvoření a podávání čaje uvnitř i venku, od 17.30 krátký program na venkovním hřišti a průvod s lucerničkami ke zvířátkům. Vstupné dobrovolné, vstup do areálu od dětského hřiště. Lucerničku nebo lampion s sebou.

16. 11. ČTVRTKOVÁNÍ– Mikulášské sáčky

30. 11. a 1. 12. Výroba Adventních věnců, cena 60 Kč, přihlašování od 16. 11. přes recepci. S sebou bodce a svíčky. Korpus, drát a větve v ceně. Ozdoby za drobný peníz na místě.

 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 19. 10. 2017. Přečteno: 2695x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni