Regulační plán Kostelíčku 2014 - vyhodnocení

Vážení a milí občané Líšně,
v  pondělí 14.7.2014 bylo ukončeno možné odevzdávání vyplněných formulářů, které byly rozeslány majitelům pozemků a majitelům sousedních parcel lokality Kostelíček s žádostí o souhlas s uplatněním požadavku u pořizovatele Územního plánu města Brna na zpracování regulačního plánu lokality Kostelíček. 
Stručné připomenutí - dne 12.5.2014 proběhlo seznámení občanů se situací týkající se možné výstavby v lokalitě Kostelíček. Veřejná debata byla pořádána spolkem Líšeň sobě ve spolupráci s ÚMČ Brno-Líšeň.
Odkaz na veřejnou debatu: http://www.vlisni.cz/comment/562#comment-562

Dne 17.6.2014 brněnští zastupitelé schválili změnu Územního plánu města Brna „Aktualizace ÚPmB“ a lokalita Kostelíček se dostala do ploch BK – bydlení kombinované. Bydlení kombinované v dané lokalitě umožňuje jak rodinné domy, tak bytové domy.
MČ Brno-Líšeň, Odbor územního rozvoje a výstavby a občané by pořízením regulačního plánu získali závazný mapový podklad, díky kterému bude moci zabránit v případě zájmu možné, budoucí výstavbě bytových domů v lokalitě Kostelíček.

Vyhodnocení vrácených a vyplněných formulářů
Bylo obesláno 154 vlastníků pozemků v lokalitě, kterou by řešil regulační plán. Počet pozemků dotčených regulačním plánem je 110. Na Odbor územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň bylo odevzdáno 72 formulářů.
S pořízením regulačního plánu souhlasilo 39%, proti bylo 8%.

Bylo obesláno 437 vlastníků pozemků těsně sousedících s lokalitou, kterou by řešil regulační plán. Počet pozemků těsně sousedících s lokalitou, kterou by řešil regulační plán je 437. Na Odbor územního rozvoje a výstavby bylo odevzdáno 197 formulářů.
S pořízením regulačního plánu souhlasilo 43%, proti byly 2%.

MČ Brno-Líšeň a Odbor územního rozvoje a výstavby vám všem, kteří jste odevzdali vyplněný formulář, velmi děkují.

Co bude dál s výsledky hlasování?  

  • Jako první bude s výsledky hlasování seznámena Komise stavební a zároveň ji bude předložen požadavek na souhlas s pořízením regulačního plánu v lokalitě Kostelíček.
  • S vyjádřením Komise stavební a výsledky hlasování bude seznámena Rada městské části Brno-Líšeň a bude jí předložen návrh usnesení – souhlas, či nesouhlas s pořízením regulačního plánu a souhlas či nesouhlas s úhradou nákladů spojených s pořízením regulačního plánu lokality Kostelíček.
  • S vyjádřením Rady městské části Brno-Líšeň a výsledky hlasování bude seznámeno Zastupitelstvo městské části Brno-Líšeň a bude mu předložen návrh usnesení – souhlas, či nesouhlas s pořízením regulačního plánu a souhlas či nesouhlas s úhradou nákladů spojených s pořízením regulačního plánu lokality Kostelíček.

Pokud bude pořízení regulačního plánu schváleno, pak Odbor územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň zadá zpracování, či zpracuje Návrh zadání regulačního plánu, který je nedílnou součástí Podnětu k pořízení regulačního plánu. 

MČ Brno-Líšeň ve spolupráci s Odborem územního rozvoje a výstavby vás bude i nadále o jednotlivých krocích pořízení regulačního plánu informovat na svých webových stránkách.

Ing. arch. Markéta Hoskovcová, Ph.D.
vedoucí Odboru územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 11. 8. 2014. Přečteno: 21209x.
Jméno
Akce v Líšni
únor
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2021