Regulační plán Kostelíčku 2014 - vyhodnocení

Zpátky
Regulační plán Kostelíčku 2014 - vyhodnocení

Vážení a milí občané Líšně,
v  pondělí 14.7.2014 bylo ukončeno možné odevzdávání vyplněných formulářů, které byly rozeslány majitelům pozemků a majitelům sousedních parcel lokality Kostelíček s žádostí o souhlas s uplatněním požadavku u pořizovatele Územního plánu města Brna na zpracování regulačního plánu lokality Kostelíček. 
Stručné připomenutí - dne 12.5.2014 proběhlo seznámení občanů se situací týkající se možné výstavby v lokalitě Kostelíček. Veřejná debata byla pořádána spolkem Líšeň sobě ve spolupráci s ÚMČ Brno-Líšeň.
Odkaz na veřejnou debatu: http://www.vlisni.cz/comment/562#comment-562

Dne 17.6.2014 brněnští zastupitelé schválili změnu Územního plánu města Brna „Aktualizace ÚPmB“ a lokalita Kostelíček se dostala do ploch BK – bydlení kombinované. Bydlení kombinované v dané lokalitě umožňuje jak rodinné domy, tak bytové domy.
MČ Brno-Líšeň, Odbor územního rozvoje a výstavby a občané by pořízením regulačního plánu získali závazný mapový podklad, díky kterému bude moci zabránit v případě zájmu možné, budoucí výstavbě bytových domů v lokalitě Kostelíček.

Vyhodnocení vrácených a vyplněných formulářů
Bylo obesláno 154 vlastníků pozemků v lokalitě, kterou by řešil regulační plán. Počet pozemků dotčených regulačním plánem je 110. Na Odbor územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň bylo odevzdáno 72 formulářů.
S pořízením regulačního plánu souhlasilo 39%, proti bylo 8%.

Bylo obesláno 437 vlastníků pozemků těsně sousedících s lokalitou, kterou by řešil regulační plán. Počet pozemků těsně sousedících s lokalitou, kterou by řešil regulační plán je 437. Na Odbor územního rozvoje a výstavby bylo odevzdáno 197 formulářů.
S pořízením regulačního plánu souhlasilo 43%, proti byly 2%.

MČ Brno-Líšeň a Odbor územního rozvoje a výstavby vám všem, kteří jste odevzdali vyplněný formulář, velmi děkují.

Co bude dál s výsledky hlasování?  

  • Jako první bude s výsledky hlasování seznámena Komise stavební a zároveň ji bude předložen požadavek na souhlas s pořízením regulačního plánu v lokalitě Kostelíček.
  • S vyjádřením Komise stavební a výsledky hlasování bude seznámena Rada městské části Brno-Líšeň a bude jí předložen návrh usnesení – souhlas, či nesouhlas s pořízením regulačního plánu a souhlas či nesouhlas s úhradou nákladů spojených s pořízením regulačního plánu lokality Kostelíček.
  • S vyjádřením Rady městské části Brno-Líšeň a výsledky hlasování bude seznámeno Zastupitelstvo městské části Brno-Líšeň a bude mu předložen návrh usnesení – souhlas, či nesouhlas s pořízením regulačního plánu a souhlas či nesouhlas s úhradou nákladů spojených s pořízením regulačního plánu lokality Kostelíček.

Pokud bude pořízení regulačního plánu schváleno, pak Odbor územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň zadá zpracování, či zpracuje Návrh zadání regulačního plánu, který je nedílnou součástí Podnětu k pořízení regulačního plánu. 

MČ Brno-Líšeň ve spolupráci s Odborem územního rozvoje a výstavby vás bude i nadále o jednotlivých krocích pořízení regulačního plánu informovat na svých webových stránkách.

Ing. arch. Markéta Hoskovcová, Ph.D.
vedoucí Odboru územního rozvoje a výstavby MČ Brno-Líšeň

Související články

Regulační plán Kostelíček 11. 3. 2020 Kostelíček Projekty MČ
Územní opatření o stavební uzávěře Lokalita Kostelíček 19. 3. 2018 Kostelíček Projekty MČ
Brněnské zastupitelstvo schválilo zadání regulačního plánu Kostelíček 1. 2. 2017 Kostelíček Projekty MČ
Tady nestavět. Kostelíček se vyhne zásahům 15. 12. 2016 Kostelíček
Kostelíček by měla ochránit stavební uzávěra 1. 12. 2016 Kostelíček
Představení návrhů studentských prací VUT fakulty architektury na lokalitu Kostelíček. 21. 10. 2016 Kostelíček
Lokalita Kostelíček - veřejná debata 5. 9. 2016 Kostelíček
Návrh zadání Regulačního plánu Kostelíček, Brno-Líšeň 13. 5. 2016 Kostelíček
1 2

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 11. 8. 2014.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: