Projekt Edison, Bowlingová liga - ZŠ Holzova

Projekt Edison

V pondělí 18. února naše škola přivítala sedm stážistů, kteří na ZŠ Holzova strávili týden v rámci projektu Edison.  Podle neziskové organizace AIESEC, která projekt zajišťuje, „EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích.  Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění. Díky atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium angličtiny.“

Stážisté měli pro žáky 5. – 9. tříd připravený zajímavý program, ve kterém je seznámili s historií a přírodním a kulturním bohatstvím zemí, ze kterých  studenti pocházeli. Žáci se tak v průběhu týdne dozvěděli mnoho informací o Panamě, Gruzii, Ukrajině, Jordánsku, Číně, Srí Lance a Indonésii, zkusili si zatancovat národní tance či obléci tradiční oblečení. Řada žáků využila možnosti volně si povídat se stážisty i v době přestávek či oběda.

Výjimečnou možnost prožít týden se studentem z jiné země měli žáci, jejichž rodiny jim nabídly ubytování – těm patří náš dík. Ohlasy dětí na netradičně prožitý týden ve škole byly vesměs pozitivní. Za všechny můžeme citovat Valerii Špičkovou, která říká, že „projekt Edison byl velmi poučný a zajímavý. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a akci jsme si velmi užili. Stážisté byli milí a přátelští a bylo jim dobře rozumět. Myslím, že i naše úroveň angličtiny se posunula zase o kousek dál. Doufám, že k nám stážisté zavítají i příští rok.“

projek edisonprojekt edison

Bowlingová liga

Klára Haniková z 8.B nás seznámí s výsledky bowlingové ligy  Brno, které se zúčastnila spolu s dalšími vybranými žáky ZŠ Holzova.

Bowlingová liga se odehrávala v nově vybudované hale Bowling Brno (BB), kde jsme se utkali se dvěma školami: se ZŠ Gajdošova a ZŠ Merhautova. Hráli jsme dvě soutěže, a to pro první  a pro druhý stupeň. Každou soutěž zastupovaly dvě skupinky  po šesti lidech. Liga probíhala v období dvou měsíců -  od začátku ledna do konce února. Všichni jsme se snažili, ale ne vždy výsledky  odpovídaly našim představám. Přesto jsme si vybojovali krásná místa - žáci z prvního stupně se umístili na prvním a pátém místě, zástupci druhého stupně na druhém a třetím místě. Dva žáci naší školy byli dokonce vyhlášeni nejlepšími hráči ligy – Jan Dedík za 1. stupeň a Patricie Martinkovičová za 2. stupeň. Bowlingová liga nás  všechny bavila a doufáme, že se jí budeme moci zúčastnit i příští rok.

 

 

 

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 13. 3. 2019. Přečteno: 922x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni
červenec
Po Út St Čt So Ne
1 2345
6789101112
1314151617 18 19
20212223242526
2728 29 3031
2020
Nejbližší akce: 18. 7. 2020