Premiéra hry – Jak se Líšeň stala slavnou aneb pravda o Napoleonovi

První rok činnosti našeho divadelního spolku Marvánek se naplnil a celoroční úsilí předvedeme divákům v sobotu 9. prosince 2017 večer od 19.00 hodin premiérou naší hry „Jak se Líšeň stala slavnou, aneb pravda o Napoleonovi“, kterou uvedeme na naší domovské scéně, v líšeňském „Dělňáku“.

Celá hra je pojata jako líšeňská taškařice o dvou dějstvích. Tématem je pobyt Napoleona I. Bonaparte v Líšni. Podle ústních podání a legend se měl Napoleon objevit v Líšni a Líšňáci jej chtěli údajně zajmout a předat svému císaři. Na tyto prameny jsme hravou formou navázali a výsledek můžete posoudit sami. Při zkouškách nám nejdříve bylo trochu úzko, jelikož jsme chtěli, aby hra byla komedie, aby se u ní divák smál a bavil. A nám ze začátku hra tak vtipná nepřišla. Ale čím víc jsme se oprošťovali od pouhého odříkávání textů a čím víc jsme se dokázali ponořit do jednotlivých rolí, tím veseleji na zkouškách bylo a jsme přesvědčeni o tom, že každý divák této hry si v ní najde něco, co ho určitě přiměje k smíchu.

Premiéře bude předcházet od 18.00 hodin výstava fotografií ze zkoušek, z předchozích vystoupení našeho divadla a z historie divadelnictví v Líšni a samozřejmě nemůže chybět ani bohaté, a to ryze tematicky zaměřené občerstvení.

Dovolujeme si Vás tedy tímto pozvat na premiéru naší hry. Vstupenky v ceně 100,- Kč je možno zakoupit v předprodeji v KCL Líšeň, formou Smsticketu a samozřejmě i na „Dělňáku“ před premiérou.

Těšíme se na Vaši účast a doufáme, že si večer s naší hrou užijete stejně tak, jako my hraní ve Vaší společnosti. 

Členové Marvánku

Premiéra - jak se stala Líšeň slavnou

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 11. 10. 2017. Přečteno: 7332x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni