Nový způsob léčby závislostí – intenzivní péče

Terapeutické centrum v Jihomoravském Kraji neziskové organizace Společnost Podané ruce nově nabízí službu týkající se léčby závislostí. Jedná se o intenzivní péči, v rámci které mohou klienti se závislostí docházet do individuální terapie i několikrát do týdne. Jde o jistou alternativu ústavní léčby závislosti. Při klasické ústavní léčbě je pacient, který se chce své závislosti zbavit, na několik měsíců hospitalizován v nemocnici. Terapeutické centrum je ambulantním zařízením a klienti sem tak mohou na sezení docházet z domu, což má řadu výhod. Mohou zároveň chodit do práce a také zůstat v kontaktu se svými blízkými. Je tak možný plynulejší přechod z léčby k běžnému fungování.

Služba je bezplatná a je určena především pro osoby potýkající se se závislostí na alkoholu, drogách a pro hráče či gamblery. Na sezeních mají klienti prostor bavit se o svých aktuálních obtížích s odborníkem a společně hledat cestu, jak se závislosti zbavit nebo jak dostat užívání či hraní pod kontrolu.

V rámci intenzivní péče funguje v terapeutickém centru také motivační skupina, která je určena pro klienty, kteří třeba jen zvažují, že by s užíváním návykové látky či hraním přestali a také pro klienty kteří chtějí zjistit, zda mají věc pod kontrolou anebo u nich již začíná vznikat závislost. Je zde prostor pobavit se o jejich konkrétní situaci a také jim zde mohou být doporučeny další pro ně vhodné služby. Motivační skupiny se konají každé úterý v 14:30 a každý čtvrtek v 9:30. Na motivační skupinu je možné dojít bez předchozího objednání, služba je anonymní a bezplatná.

Veškeré služby poskytujeme pro klienty bezplatně a diskrétně.

Kontakt:

Společnost Podané ruce o.p.s.

Terapeutické centrum v Jihomoravském kraji

Hilleho 5, 602 00 Brno

Tel: +420 541 227 704 nebo +420 778 486 355 Email: terapie.jmk@podaneruce.cz web: http://terapiejmk.podaneruce.cz/

 

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 6. 12. 2016. Přečteno: 12686x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni