Nový horkovod ze spalovny zahřeje Líšeň a Vinohrady

Zpátky

I v letošním roce pokračuje přestavba parních tepelných sítí v Brně na horkovodní. Postupná modernizace rozvodné sítě je jedním z nejvýznamnějších projektů společnosti Teplárny Brno, jehož cílem je zvýšit efektivitu rozvodů tepelné energie. S rekonstrukcí parovodů úzce souvisí i řešení koncepce nasazení velkých teplárenských zdrojů. Tím je mimo teplárenských provozů i spalovna komunálních odpadů SAKO Brno.

V rámci postupného přechodu na horkovodní síť bude proto také letos vybudována horkovodní výměníková stanice v areálu spalovny a její následné propojení prostřednictvím nových horkovodních napáječů do stávajících teplárenských horkovodů Juliánov a Líšeň – Vinohrady.

Délka trasy napáječe Vinohrady a Líšeň je celkem 2750 metrů. Teplárny Brno vybudují zhruba kilometrový úsek tohoto napáječe končící v Líšni. Stavební práce jsou naplánovány od letošního dubna do listopadu. Náročná stavba si také vyžádá i některá omezení pro motoristy. Na ulici Sedláčkova a Novolíšeňská bude provoz krátkodobě zúžen na jeden jízdní pruh, po celou dobu stavby však bude zajištěn v obou směrech. Řidiči budou moci využít objízdné trasy přes ulice Jedovnická, Sedláčkova, Novolíšeňská a Trnkova.

Souběžně s výstavbou teplárenské části trasy napáječe pro Vinohrady a Líšeň se uskuteční navazující výstavba napáječe a výměníkové stanice ze strany SAKO.

Další stavbou Tepláren v této oblasti je výstavba napáječe Juliánov, která proběhne bez omezení dopravy.

Brněnské domácnosti, které mají dodávku tepla zajištěnou v horké vodě, šetří proti páře až 1000 korun v ročních nákladech na teplo. Od 1.1.2017 Teplárny Brno navíc snížily cenu tepla snížena o 5 %, což znamená pro odběratele tepla další úsporu. (tb)

 

Související články

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení pro vznik pracovního poměru úředníka - stavební technik Stáhnout soubor 18. 7. 2022 Aktuality
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin 12. 1. 2022 Bezpečnost Bydlení Život v Líšni Aktuality
Údržba veřejných ploch - kontakty 29. 11. 2021 Aktuality
Aktuálně ke koronaviru 15. 6. 2021 Aktuality Bezpečnost Zdravotnictví
Mimořádné opatření aktualizovaná - účast na sňatečném obřadu 1. 6. 2021 Aktuality
Seniorská obálka - I.C.E. karta 19. 5. 2021 Senioři Aktuality
OZNÁMENÍ – změny u místního poplatku ze psů od 1.1.2021 16. 2. 2021 Aktuality
Společně to zvládneme! - (slovo starosty) 18. 4. 2020 Aktuality O Líšni
1 2 3 4 5 6 8

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 19. 4. 2017.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů