Lokalita Kostelíček

Lokalita Kostelíček

MČ Brno-Líšeň spolupracuje s VUT fakultou architektury

 

 

 

První výsledky spolupráce s VUT fakultou architektury – lokalita Kostelíček

Studenti 1. ročníku magisterského stupně fakulty architektury, Bc. Peter Mihaľák, Bc. Ondřej Saida a Bc. Michal Štancl představili dne 15. 12. 2015 ve třech variantách možnosti zástavby lokality Kostelíček v Brně Líšni.
Seminární práci vedl Ing. arch. Luboš Františák, Ph.D.

Úkolem seminární práce bylo navrhnout zástavbu rodinnými domy dle stávajícího územního plánu. Zadání vyžadovalo méně intenzivní využití území s vyloučením bytových domů. Ve studii byly navrženy řadové domy, dvojdomy a solitéry. Dalšími požadavky - pěší propojení ulice Kniesovy do ul. Šimáčkovy na zastávku městské hromadné dopravy Kubelíkova, vytvoření veřejného prostranství jako shromaždiště cestou ke Kostelíčku (Kapli Panny Marie Pomocnice), dostatečně prostorné ulice, stromy ve veřejném prostoru, parkovací místa pro návštěvníky kostelíčku a vymezení prostoru pro sport a rekreaci – se studenti zabývali ve dvou variantách. Třetí varianta nabízí rozvahu rozvoje v etapizaci nejlépe korespondující se stávající parcelací.                                                               

Tyto tři seminární práce studentů poslouží zároveň jako podklad pro formulaci zadání, dle kterého by mohly být v příštím semestru na fakultě architektury VUT zpracovány další seminární práce ověřující možnosti rozvoje lokality Kostelíček.
Vysoké učení technické v Brně, fakulta architektury svými seminárními pracemi na lokalitu Kostelíček ukázala svůj kreativní a inovativní přínos pro MČ Brno-Líšeň. A naopak MČ Brno‑Líšeň studentům poskytla možnost podílet se na přípravě podkladu pro připravovaný regulační plán lokality Kostelíček.
Již dnes se těšíme na další nové myšlenky a podněty, které vzejdou od studentů VUT fakulty architektury pro lokalitu Kostelíček s cílem chránit tuto cenou líšeňskou lokalitu.

Břetislav Štefan,
starosta MČ Brno-Líšeň

 

Apendix Apendix_text Placek Placek_text
Za_rohem Za_rohem_text DSC_9209a DSC_9210a
DSC_9213a
Poslední úprava: 8. 1. 2016. Přečteno: 20738x.
Jméno
Akce v Líšni
únor
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2021