Lipka vítá jaro!

Ačkoliv nás známá březnová pranostika nabádá zůstat ještě doma za kamny, my už vás voláme k nám na Rozmarýnek, Lipovou a Jezírko, kde jsou přípravy na jaro v plném proudu. Přidejte se k nim.

Rozmarýnek láká všechny příznivce zahradničení a permakultury na praktický workshop, na kterém si každý účastník navrhne proměnu vlastního pozemku podle principů permakulturního designu.
A až budete mít vylepšenou zahradu, budou se vám do ní určitě hodit i keramické jmenovky, díky nimž se žádná cibulovina ani bylinka neztratí. Přijďte si je vyrobit 9. března na Keramickou sobotu.

Už máte za sebou jarní úklid? A objevili jste při něm nádobí, které už není úplně ve formě? Pak se přijďte 15. března na Lipovou naučit tradiční techniku drátování, díky níž vdechnete starým kouskům nový život. O den později, 16. března, se začneme chystat na pořádné teplo, vyrobíme si totiž bosonohé sandály, přesně na míru pro každou nožku. Komu by v březnu byla ještě zima, může se na Lipovou přijít zahřát tvořením z ovčí vlny. Vyrábění broží, gumiček do vlasů i různých dekorací z tohoto hřejivého materiálu nás čeká 22. března.

K začátku jara už neodmyslitelně patří Otvírání studánek na Jezírku u Soběšic. Nenechejte si studánkovou slavnost ujít ani letos, připravujeme ji na sobotu 6. dubna.

Na Velikonoce se připravíte na pracovišti Lipová, v pátek 5. dubna vám pomůžeme vytvořit originální dárky pro koledníky – drátovaná vajíčka. Před špenátem nebo po něm, nezapomeňte dojít oslavit Zelený čtvrtek. Pro menší i větší děti bude připravena spousta tvoření, hraní a tradic v přírodní zahradě.

Podrobné informace a přihlášky na chystané akce najdete na stránce www.lipka.cz/kalendar-akci.

Prožijte začátek jara s Lipkou!

vrbové kroužky Lipka

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 18. 2. 2019.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům