Jedenadvacátý ročník STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS v Brně. Světová soutěž pyromuzikálových show s ohňostrůjci ze čtyř zemí připomene stoleté výročí Československa

V tradičním termínu na konci května a v první polovině června se v Brně uskuteční již 21. mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Připraveno je celkem pět show – čtyři ohňostroje na hladině Brněnské přehrady a závěrečný epilog v centru Brna nad hradem Špilberk. Festivalu se zúčastní jako vítězové evropských a světových ohňostrojných soutěží Francie, Rumunsko, Polsko a také domácí české týmy.

Brněnská přehrada

sobota 2. 6. / 22:30               prelude          FLASH BARRANDOV SFX Česko

středa 6. 6. / 22:30              1. soutěž          SUREX Polsko

sobota 9. 6. / 22:30             2. soutěž          PYRO EVENTS Rumunsko

středa 13. 6. / 22:30            3. soutěž          POK 2.0 LUX FACTORY Francie

centrum Brna – nad hradem Špilberk

sobota 16. 6. / 22:30               epilog          IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko

Letošní festival provází stoleté výročí Československa. Domácí i zahraniční ohňostrůjci dostávají povinnou dvouminutovou hudbu pro zapracování československého motivu do svých ohňostrojů. Vybrána byla koncertní předehra Karneval od Antonína Dvořáka v nahrávce pod vedením dirigenta Jiřího Bělohlávka, kterou pro přehlídku věnovala Česká filharmonie. Epilog nad Špilberkem bude celý věnovaný významnému jubileu založení společného státu Čechů a Slováků.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinnou závaznou dvouminutovou částí minimálně 17 minut. Epilog je plánovaný v délce asi 12-13 minut. Originální hudební doprovod k ohňostrojům vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM. Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě bude ale jako každoročně vybudována také komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení (předprodej na www.ticbrno.cz a v infocentru na Panenské ul. v Brně).

Přehlídka STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS probíhá letos v souběžném termínu s dominantním festivalem RE:PUBLIKA, který v Brně připomíná 100 let Československa a 90 let brněnského výstaviště. Návštěvníci večerních programů na výstavišti se mohou například těšit na posílené dopravní spojení městskou hromadnou dopravou DPMB do ohňostrojné lokality na přehradě.

Ohňostrojnou část festivalu IGNIS BRUNENSIS bude doprovázet od 25. května až do 17. června 2018 řada tradičních i nových festivalových zábavních akcí. Například atraktivní oslavy 100. výročí československého leteckého průmyslu s exponáty letadel přímo na nám. Svobody (15. – 17. 6.), jízdy historických vozidel MHD při Dopravní nostalgii (16. – 17. 6.) nebo více než deset dětských dnů. Připravené jsou i atraktivní akce na Brněnské přehradě. Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu Impera Master Flight s létáním mezi pylony nad hladinou přehrady 1. – 2. 6. (v náhradním termínu při nepřízni počasí 8. – 9. 6.). Nově se při festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS bude na přehradě konat také mistrovství světa motorových surfů MotoSurf WorldCup (8. – 9. 6.). Více na www.ignisbrunensis.cz

Předem Vám děkujeme za spolupráci!

S přátelským pozdravem                  

Ondřej Morávek
ředitel marketingu a obchodu
SNIP & CO, reklamní společnost, s.r.o.
Špitálka 41, 602 00 Brno
T: 543 537 225, 543 537 217, 604 297 567
E: omoravek@snip-brno.cz
W: www.snip-brno.cz

 


 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 13. 4. 2018. Přečteno: 1372x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni