Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku

Zpátky
Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku

Skončila první etapa celkové rekonstrukce zahrady Dělňáku, kterou prováděla firma PSVS-STRUKTURE s.r.o., a za několik dní bude zahájena etapa druhá, kterou bude realizovat firma Kavyl, spol. s r.o. První etapa zahrnovala především zemní a stavební práce. Byl upraven terén, byly postaveny opěrné zdi, nové schody, dlažba a oplocení. Do zahrady teď vedou dvě nové vstupní brány. Vedle budovy byly vztyčeny pergoly, které porostou zelení, a nová lavička pro potřeby kavárny. Pro zkrášlení celého místa jsme nechali udělat i novou fasádu přiléhající k zahradě, natřeli jsme dveře a starou bránu a renovovat by se měly i okapy a oplechování střechy.

Uprostřed zahrady vznikly dlouhá lavice, pódium a zpevněná plocha pro konání kulturních akcí i každodenní odpočinek. Nechali jsme natáhnout elektrickou přípojku pro potřeby hudební produkce a vodní přípojku pro budoucí mlhoviště. Pod stromy vznikla dřevěná ohrada okolo budoucího pískoviště. Nechali jsme vyčistit a osadit novým vstupem odkryté protiletecké kryty z druhé světové války, z nichž jeden byl „objeven“ zcela nově. Některé bychom chtěli zpřístupnit i veřejnosti. Pro uskladnění různých rekvizit využije Kulturní centrum Líšeň prostor nových skladů za budovou.

Druhá etapa bude zahrnovat zejména budování nového dětského hřiště s pískovištěm, které bude částečně umístěno mezi korunami stromů. Budou vysazeny desítky stromů a keřů, vyset nový trávník i zelené střechy skladů. Práce by měly probíhat do měsíce října či listopadu. Kdy přesně budeme schopni zahradu otevřít veřejnosti bude záviset zejména na stavu nového trávníku. Přál bych si, aby to bylo ještě na podzim, ale v těchto záležitostech není spěch úplně na místě. Důležitější je, aby se trávník dobře rozrostl a vydržel nám kvalitní na dlouhou dobu.

Martin Příborský, II. místostarosta

Fotogalerie

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 12. 7. 2021.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů