Vážení a milí Líšňáci,

během Vánočních svátků a koncem roku člověk bilancuje a hodnotí uplynulé období. Začátek nového roku je naopak čas nových plánů, předsevzetí a očekávání. 
Ne jinak je tomu i v případě obce. Koncem roku vznikla nová koalice vítězných stran a hnutí, která bude čtyři roky pracovat pro Líšeň a Vás Líšňáky. Odhodlání, nadšení a ambice měnit Líšeň k lepšímu rozhodně nechybí. Dřívější spolupráce je výhodou a garancí, že se rozběhnuté projekty podaří dokončit. 
Za dobu, kdy mám čest být starostou městské části se podařilo Líšeň oddlužit. Hospodaření obce a rozpočty jsou vyvážené, a i letošní návrh rozpočtu je bez dluhů do budoucna. V rozpočtu jsou všechny důležité plány pro smysluplný rozvoj a péči o Líšeň.
Mezi hlavní priority dlouhodobě patří školství. V rámci této kapitoly bude opravena tělocvična na ZŠ Holzova, MŠ Trnkova se dočká nové střechy a na budovu ZŠ Pohankova se začne zpracovávat projekt celkové modernizace, zateplení a oprav. Ve spolupráci s městem se roz-běhne modernizace a celková oprava ZŠ Horníkova a MŠ Michalova. Celkově jsme navýšili příspěvky školám, aby poskytovaly nejlepší možné vzdělání našim dětem.
Veřejný prostor a dětská hřiště se dočkají pečlivější, a především častější údržby a úklidu. Provádíme dvakrát častěji, než vyžaduje zákon kontroly herních prvků, abychom zajistili bezpečnost našich nejmenších. Park Trnkova má nově vlastního správce, aby byla zajištěna jeho údržba a úklid. Dále budeme pokračovat v postupné výsadbě nové zeleně, která přináší do měst v létě ochlazení a příjemnější klima a také snížení emisí prachu a hluku.
Město Brno pokračuje v přípravě projektu vybudování oddělené kanalizace a opravě komunikací Ondráčkova, Velatická, Zlámanky a Jateční. Tato investice bude v rozsahu více jak 110 miliónů korun a je mimo finanční možnosti městské části. Jsme proto rádi, že město již tuto důležitou stavbu bere vážně a dále ji neodkládá. Hned z jara bude zpevněn svah na ulici Velatická, kde došlo v minulém roce k havárii vodovodního řadu a následnému sesuvu svahu. Bohužel zákonné povinnosti a následné projekční práce i vyřízení pojistné události prodloužily tuto opravu až do roku 2019. 
Mezi naše další ambi-ce patří návrh úpravy prostoru náměstí Karla IV. a započali jsme s tvorbou finančních fondů na domov pro seniory, který v Líšni velmi chybí. 
Vše však bude samozřejmě probíhat ve spolupráci s Vámi občany. Budeme tedy opět svolávat debaty ke všem aktuálním tématům. 
Nadále obec zůstane transparentní a otevře-ná. Všichni radní souhlasili s  uveřejňováním jmenovitého hlasování v zápisech Rady městské části Brno-Líšeň, což je v rámci České republiky stále ojedinělé. Přenosy z jednání zastupitelstva jsou přenášeny a následně zveřejňovány, včetně hlasování zastupitelů. Tato opatření umožňují kontrolu ze strany veřejnosti.
Plány do příštího roku jsou nemalé a já věřím, že opět vše zvládneme.
Přeji Vám v novém roce pevné zdraví, lásku a spokojenost. Ať se Vám také podaří naplnit svá předsevzetí, očekávání a sny.
Nezapomínejme prosím na své blízké a přátele.
Břetislav Štefan, Váš starosta

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 17. 12. 2018. Přečteno: 382x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni