V sobotu dobrovolníci uklízeli Brno a SAKO bylo u toho. V těchto dnech sváží sesbíraný nepořádek

Společnost SAKO i letos spolupracuje s dobrovolnickým projektem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, který má za cíl vyčistit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. SAKO projekt podporuje nejen poskytnutím pracovních pomůcek pro brněnské dobrovolníky, ale také ve spolupráci s Magistrátem města Brna veškerý odpad sveze a zajistí jeho energetické využití.

Hlavní úklidový den se konal v sobotu 6. dubna, jen v Brně proběhlo více než 140 úklidových akcí a to napříč všemi městskými částmi. Ústředním tématem celé akce byly letos pneumatiky, pořadatele chtěli upozornit na jejich časté vyhazování do lesů a příkopů. Lidé přitom mají možnost odnášet je na vybraných čtrnáct brněnským sběrných středisek nebo na místa zpětného odběru pneumatik, kterých je v Brně více než osmdesát.

„I já jsem při sobotním jarním úklidu přiložil ruku k dílu. Při čištění Čertovy rokle jsme rovnou vysázeli nové stromy namísto starých smrků, které napadl kůrovec. Účast byla překvapující. Jsem rád, že lidem není lhostejné, co se kolem nich děje,“ říká náměstek primátorky Petr Hladík a dodává, že „pokud pytle s vysbíraným odpadem zůstanou na předem dohodnutých místech nebo místech označených v aplikaci, o jejich odvoz se postará městská společnost SAKO.“  Ta s úklidem začala tento týden a čeká ji uklidit více než 170 nahlášených míst.

Společnost SAKO se do projektu Ukliďme Česko zapojuje každoročně. Jen loni její zaměstnanci odvezli v rámci této akce sesbíraný odpad o hmotnosti 53 tun. Dalších 257 tun odpadu potom během roku 2018 uklidila z nelegálních skládek v brněnských ulicích a zákoutích.

 „Letos jsme rozvezli do brněnských městských částí pytle na vysbíraný odpad a pracovní rukavice pro všechny dobrovolníky. Ukliďme Česko získává stále více příznivců a každoročně se zvyšuje význam a rozsah této akce. Je příjemné se po úklidovém víkendu projít po čistém městě a vidět, že to má smysl. Jsem rád, že SAKO může být u toho,“ uzavřel předseda představenstva Filip Leder.

 

Kontakt pro média:

Martin Drozd, vedoucí oddělení komunikace
SAKO Brno, a.s.
Jedovnická 2, 628 00 Brno
Tel.: 548 138 208, 728 225 593
Email: drozd@sako.cz, www.sako.cz

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 24. 4. 2019. Přečteno: 2772x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům