V novém lesním klubu Divočina našlo místo 42 dětí

Zpátky
V novém lesním klubu Divočina našlo místo 42 dětí

Čtyřicet dva dětí ve dvou skupinách, jedné na třídenní a jedné na celotýdenní docházku, k tomu klubík pro předškolkové ratolesti, speciální program určený školákům vzdělávaným rodiči doma i jedno odpoledne určené dětem ze základních škol, akce a dílny pro širokou veřejnost. To je Divočina, nový lesní klub otevřený se začátkem školního roku na konci ulice Střelnice ve staré Líšni.

„Klub jsme otevřeli na pozemku v těsné blízkosti lesa, kousek za areálem s koňmi,“  říká Eva Kotyzová, předsedkyně spolku Zlámanky, který Divočinu zřídil. „Zázemí tvoří bývalá stodola, již se podařilo díky obrovskému úsilí rodičů dětí upravit do současné podoby,“ doplnila Kotyzová.

Divočina staví na základech respektující výchovy a inspiruje se holistickým pohledem na svět. „Naším posláním je pravdivě provázet děti každodenním životem. Pro naši komunitní školku je důležitý individuální přístup k dětem i rodičům,“ vysvětlila tajemnice spolku Alena Kuklová, která má na starosti komunikaci s veřejností.

Místa v novém lesním klubu se zaplnila rychle během letních prázdnin. „Prostor máme ještě v rámci Divoké školy pro děti, které jejich rodiče vzdělávají doma,“ uvedla Kuklová. Více informací o provozu klubu a jeho dalších aktivitách najdete na www.divocinalisen.cz.

Související články

Web Líšně se otevře školám, spolkům a dalším organizacím 23. 5. 2022 Spolky a sdružení
DO TANCE? JEDINĚ S RADOSTÍ! 16. 5. 2022 Spolky a sdružení LN-Kultura LN-Spolky a sdružení
Holky a kluci přijďte si vyzkoušet fotbal 4. 5. 2022 Spolky a sdružení SK Líšeň
Jak pomáhat nevidomým při sportu 31. 8. 2021 Spolky a sdružení Sport
Tenisový turnaj Jany Novotné 2021 21. 7. 2021 Spolky a sdružení Sport Reportáže a videa o Líšni
Pastelka otevírá školku pro děti zaměstnanců zdravotnických zařízení a sociálních služeb 14. 4. 2021 Školství Spolky a sdružení
Divočina se loučí s novým ředitelem KCL 1. 2. 2021 Spolky a sdružení Lesní klub Divočina Život v Líšni
1 2 3
Poslední úprava: 3. 10. 2019.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů