TISKOVÁ INFORMACE - ZMĚNY V IDS JMK OD 9. 12. 2018 (INFORMACE K MIMOBRNĚNSKÉ DOPRAVĚ)

Zpátky

Expresní spojení mezi Znojmem a Brnem ve špičce každých 30 minut

Obyvatelé města Znojma a celého Znojemska stále více a častěji jezdí do škol či za prací do Brna. Vedle standardních autobusových linek si oblíbili i expresní spoje linky 108, které spojují obě města za necelou hodinu.

Od září mimo jiné i v souvislosti se zavedením slev pro studenty a seniory zaznamenal KORDIS JMK výrazné zvýšený počet cestující v dané trase a vysoké vytížení autobusů. „Proto jsme se i přes výrazný nedostatek řidičů rozhodli nalézt řešení, které by cestování mezi Znojmem a Brnem zjednodušilo a zlepšilo,“ sdělil ing. Jiří Horský, ředitel společnosti KORDIS JMK.

Od zahájení platnosti nového jízdního řádu tak přibudou nové expresní spoje linky 108 mezi Znojmem a Brnem. Ve špičkách pracovních dnů pojedou každých 30 minut a to ve směru Znojmo – Brno od 4:42 do 8:12 a pak v 9:12 a v opačném směru Brno – Znojmo odpoledne mezi 12:55 a 16:55 a pak ještě v 17:55 a 18:55.

Aby bylo možné takto výrazné posílení linky 108 zajistit, dojde k mírnému omezení přímých spojů linky 108 mezi Brnem a Miroslaví, kdy v uvedené relaci bude možné cestovat s jedním přestupem na ihned navazující autobus v terminálu Miroslav, rozc.

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Bc. Roman Hanák doplnil: „Jsem rád, že se podařilo v tak krátké době nalézt řešení pro posílení plně vytížených spojů mezi dvěma největšími městy Jihomoravského kraje - Brnem a Znojmem. Tento krok obyvatelům Znojemska usnadní přístup do škol i zaměstnání v Brně.“

Úpravy odjezdů vlaků a související změny odjezdů návazných autobusů

Z důvodu velké vlakové výluky Hlavního nádraží v Brně dochází u některých vlakových linek k drobným časovým posunům. Toto se projevuje i v návazných autobusech. Např. na Tišnovsku budou vlaky linky S3 ve směru z Tišnova odjíždět do Brna o 2 minuty dříve. Tomu se přizpůsobují také odjezdy návazných autobusů.

Na trati linky S8 (Břeclav – Znojmo) dojde po modernizaci trati ke zkrácení jízdní doby. U většiny přípojných autobusových linek tak dojde k časovým úpravám. Jedná se zejména o uzel Hrušovany nad Jevišovkou, částečně také Mikulov a Znojmo.

Nové vlaky zejména v nepracovních dnech

Na lince S2 mezi Brnem a Blanskem budou v nepracovních dnech jezdit vlaky každých 30 minut místo současného hodinového intervalu. Na lince S41 pak budou jezdit vlaky o víkendu rovněž častěji. V Mor. Krumlově od nich bude zajištěna návaznost autobusy, které obslouží Mor. Krumlov také častěji.

Některé obce mají zájem rozšiřovat tzv. nadstandardní spojení

Každá obec v JMK má možnost přispět na financování tzv. nadstandardních spojů. Většinou se jedná o noční spoje nebo o spoje nad rámec klasické dopravní obslužnosti. V příštím roce se rozšiřuje počet obcí přispívajících na spoje obsluhující jejich území. Jedná se o např. o Ostopovice, které si budou připlácet za dopolední spojení s Brnem, zajišťované nově každých 30 minut. Dále se jedná o Kobylnice na Brněnsku, které budou přispívat na spoje linky 151 v odpolední době mezi Šlapanicemi a Kobylnicemi nebo Jiříkovice na Brněnsku, které přispějí na podvečerní spoj linky 710 ze Šlapanic do Jiříkovic a zpět.

Nová linka 832 na Znojemsku

V rámci IDS JMK vznikne na Znojemsku nová linka 832. Jedná se o dnes existující linku 790660 (Moravské Budějovice – Blížkovice – Pavlice), která však bude nově v úseku Hostim – Blížkovice – Pavlice zahrnuta do IDS JMK.

Nové spojení po 22. hodině z Vyškova do Drysic a z Brna až do Bzence

Také cestující z Drysic budou mít možnost nově využít spojení po 22. hodině z Vyškova. Po příjezdu autobusu linky 756 z Vyškova do Pustiměře zde bude navazovat autobus linky 755 do Drysic.

Cestující z Vlkoše, Vracova a Bzence mají dnes možnost využít spojení po 22. hodině z Brna jen v pátky. Nově bude po příjezdu vlaku linky S6 po 22. hodině z Brna do Kyjova zajištěna návaznost na autobus linky 665 z Kyjova přes Vlkoš a Vracov do Bzence, čímž bude zajištěno spojení v pracovních dnech po odpoledních směnách v Brně.

Zajištění spojení od nočního vlaku Metropol v Židenicích linkou 201 směr Křtiny

Cestující, kteří využijí v noc před nepracovním dnem jeden z posledních vlaků z Prahy do Brna (vlak Metropol), budou mít ve stanici Brno, Židenice zajištěn přípoj linkou 201 do brněnských částí Vinohrady a Líšeň a dále směr Křtiny.

Nové polední spoje na lince 611 mezi Otnicemi a Milešovicemi pro zajištění školní vazby v této relaci

Na základě připomínek ZŠ a MŠ Otnice dojde k zavedení nových spojů linky 611 mezi Otnicemi a Milešovicemi pro dopravu dětí ze školy v Otnicích krátce po poledni.

Nové spoje na zavolání

Spoje na zavolání již v rámci IDS JMK fungují zpravidla v méně vytížených časech a v oblastech s nižší hustotou obyvatelstva na linkách 163, 257, 312 a 423. Nyní se rozšíří také na noční spoje linek 164 a 258 a na spoje linky 816 mezi českým Vratěnínem a Rakouským Drosendorfem.

Velká vlaková výluka brněnského Hlavního nádraží

K této největší změně již proběhla samostatná tisková informace.

Změny brněnské městské dopravy

K plánovaným změnám proběhne samostatná tisková konference pořádaná Dopravním podnikem města Brna.

Dne: 3. 12. 2018
Zpracoval: KORDIS JMK, a.s.
Kontakt:
Ing. Jiří Horský, ředitel společnosti, tel. 543 426 651
Ing. Květoslav Havlík, vedoucí odb. tarifního, marketingu a rozvoje, tel. 605 292 3

 

Související články

Přechod pro chodce ulice Šimáčkova 20. 5. 2022 Bezpečnost Doprava
Brněnský dopravní podnik nabízí lidem další možnost, jak se zbavit nezaplacených pokut. Připravil vlastní akci Jaro bez dluhů s DPMB 14. 3. 2022 Doprava
Harmonogram blokového čištění místních komunikací v roce 2022 21. 2. 2022 Doprava Životní prostředí
Změny jízdních řádů od 12. prosince a investice DPMB v roce 2022 13. 12. 2021 Doprava
Nové nabíjecí stanice pro elektromobily - Kotlanova a Masarova 7. 10. 2021 Doprava
Vybudujeme nová parkovací místa v sídlišti 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Blokové čištění v Líšni 2021 17. 3. 2021 Doprava Životní prostředí
1 2 3

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 3. 12. 2018.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů