Silvestrovský pochod 2017

,,Jednou to muselo přijít“ znělo unisono z úst pořadatelů, když se v poslední prosincový den roku 2017 sešli v 8.00 hod. před restaurací ,,Potrefená husa“, aby si rozdělili úkoly v zajištění pochodu a zkrápěl je déšť. Po dlouhé řadě roků, kdy počasí bylo k naší akci milosrdné a účastníci putovali půvabným líšeňským okolím provázeni velmi často slunečními paprsky, se tentokrát trasa pochodu halila do mlhy a z oblohy se snášely dešťové kapky. Bylo zřejmé, že rozmary počasí ovlivní účast, která v posledním roce vyšplhala na rekordní tisícovku.

Ovšem popularita, věhlas a tradice této akce způsobily, že i přes nepříznivé okolnosti, které panovaly v době startu v Mariánském údolí mezi 9.-10. hodinou, prošlo startem a odebralo si kartičku 568 účastníků. Vzhledem k panujícím podmínkám počet úctyhodný. Výrazné posílení městské dopravy, které opět zajistilo vedení líšeňské radnice, sehrálo v účasti nezanedbatelnou roli. Jindřiška Baláková a Marek Nosek tak na tradičním startovním místě dokázali vybavit mírně upravenou kartičkou s motivem líšeňského Kostelíčku všechny putující.                   

Na prvním kontrolním stanovišti na Muchové boudě občerstvení poskytovali a v dešti zvlhlé kartičky razítkovali manželé Šabatovi. Komu se podařilo blátivým lesním terénem doputovat na druhé stanoviště nad hřbitovem, mohl kromě dalšího razítka obdržet občerstvení od zástupců líšeňské radnice Břetislava Štefana, Miloše Freiberga a dodavatele kartiček a diplomů Michala Hrazdíry.

Stanoviště u tenisových kurtů hlavního pořadatele pochodu TK Líšeň poskytlo promoklým putujícím nejen dostatek teplého čaje pro zahřátí a nezbytné sociální zařízení, ale především další díl doprovodného programu. Jeho autor František Kalandra jej nazval ,,Silvestrovská polepšovna“ a pro četné zájemce připravil ,,lože vyvrhelovo“, které představovala posilovací lavice. Úkol byl jako vždy jednoduchý: hodit hrací kostkou a podle čísla, které padlo provést  na lavici příslušný počet sedů-lehů. Za všeobecného veselí a případné pomoci Františka se to všem povedlo, cítili se polepšeni a byli odměněni. Všichni také obdrželi na již značně provlhlé kartičky razítko slona a velké uznání za jejich účast od autora tohoto článku.

V cíli v předsálí radničního sálu čekalo na všechny, kteří sem doputovali nejen občerstvení a drobný dárek, ale také banner nainstalovaný vedením radnice, který informoval o historii Silvestrovských pochodů. Zde se každý mohl dočíst, že 1. ročník byl v roce 1982, pořadatelé byli z komise pro mládež a tělovýchovu a trasa byla kratší, ale v opačném směru. Tyto údaje se mně podařilo zjistit díky manželům Cepkovým, kteří mně zapůjčili kroniku, za což jim patří můj dík. Podařilo se mně tak završit moje dlouholeté pátrání po historii této oblíbené akce. V restauraci Potrefená husa pak mohli všichni zájemci po osušení důstojně oslavit konec roku. 

Tento ročník byl pro opravdu vytrvalé. Svatý Silvestr nastavil laťku odolnosti všech zúčastněných velmi vysoko, proto musím poděkovat všem pořadatelům, dodavatelům, spolupracovníkům, ale především účastníkům tradičního výšlapu, že se nedali odradit zhoršenými podmínkami a přišli se projít.    

Vše podstatné zachytil objektivem svého fotoaparátu jako vždy Petr Dostál, jehož záběry, ale i mnohé další fotografie je možné zhlédnout na stránkách www.brno-lisen.cz.

Zajištění účastnických kartiček a diplomů v mírné grafické úpravě leželo na bedrech Michala Hrazdíry, za což mu patří můj dík. Kromě již výše zmiňovaných patří můj dík také vedením kuchyní Gymnázia Integra a ZŠ Novolíšeňská za zapůjčení nádob na občerstvení.

Děkuji všem promočeným účastníkům výšlapu líšeňským okolím za silvestrovský zážitek a přeji vše nejlepší, především pevné zdraví po celý rok 2018.

Ladislav Breicetl     

Silvestrovský pochod 2017Silvestrovský pochod 2017

        

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 10. 1. 2018. Přečteno: 14918x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni