Sál líšeňské radnice slouží pro setkání jubilantů ale i pro hráče taroků

Zpátky

V září proběhlo v sále radnice další setkání líšeňských jubilantů. Skoro padesát líšňáků, kteří oslavili v letošním roce kulaté nebo půlkulaté narozeniny , přijalo mé pozvání a přišlo navzdory dešti  a nevlídnému počasí. V sále vládla dobrá nálada, každý oslavenec dostal drobné občerstvení, kávu  a večeři. Milým překvapením pro všechny bylo určitě vystoupení výborného herce Městského divadla  Brno, rozhlasového  moderátora a baviče, pana Zdeňka Junáka.  Se svou kytarou skoro hodinu bavil historkami a zpěvem celý sál. Na konci setkání jsme každému předali dárek - tradičně to byla meteostanice, bonboniéra a keramické kytičky.   S organizací a v průběhu setkání pomáhala usměvavá děvčata ze STAR coffe, večeři uvařili v Potrefené Huse a kytičky vyrobily paní učitelky ZŠ Pohankova.  Jim patří velký dík a doufám, že v tradici se bude pokračovat i v příštích letech.

Další akcí , která teprve proběhne je tradiční, již 13. ročník tarokového turnaje nazvaného. Memoriál MUDr. Josefa Holze. Turnaj se uskuteční v sobotu 15.10.2022 , prezence začíná v 8 hodin, hrát se bude od  9.30 hodin.

Proč o těchto dvou akcích píšu v jednom článku? Loňského ročníku se účastnilo 44 hráčů – nejmladšímu bylo 51 roků a nejstaršímu (i když jen podle kalendáře) neuvěřitelných 87 let a umístil se na 18. místě. Průměrný věk hráčů byl sedmdesát let  - takže si dovolím je nazvat seniory - a předváděli neuvěřitelné výkony. Taroky jsou velice složitou ale pro trénink paměti nesmírně cennou hrou. Přeji všem účastníkům ještě mnoho dalších turnajů a určitě letos i další roky zase na shledanou.

Iva Kremitovská

Místostarostka

senioři

Související články

Největší sběrný dvůr odpadů na Moravě 11. 9. 2023 Samospráva I. místostarosta Odpady LN-Zprávy z radnice
Brněnské dny pro seniory 2023 21. 8. 2023 Kultura Senioři
Moudrost kráčívá s věkem 11. 4. 2023 II. místostarostka Život v Líšni Senioři
Velké stavební akce byly ukončeny a předány, další začínají 12. 9. 2022 I. místostarosta
PRÁVO PRO SENIORY I. 22. 8. 2022 Senioři Život v Líšni
Oprava budovy SZŠ EA pokračuje 30. 5. 2022 I. místostarosta
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 10. 10. 2022.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů