Rozvoj centrálního parku Rokle - dotazník

Zpátky

10 let po dokončení úprav centrálního parku Rokle v srdci sídliště v Brně-Líšni společně plánujeme jeho další rozvoj. Do jara 2024 chceme naplánovat další úpravy parku Rokle. Budeme rádi za Vaše postřehy a nápady formou tohoto anonymního dotazníku. 

 

Podívejme se trochu do historie a shrňme si, čím park žije dnes. V roce 2014 bylo vybudováno dětské hřiště a na něj navazovala obnova cestní sítě. V roce 2018 byl park doplněn do stávající podoby – amfiteátrem, vodním prvkem, grilovištěm, pumptrackem, vyhlídkou, víceúčelovým hřištěm a venkovní posilovnou. Děti se dnes těší pohledem na živá zvířata, občané s oblibou využívají komunitní ohniště.

Základní pro fungování parku je cestní síť, pohodlný a bezpečný průchod parkem je totiž primární. V současnosti je stav cest a schodišť potřeba zlepšit, zejména ve svazích, a je nutné přistoupit k jejich obnově. Proto byl zpracován projekt oprav, jeho realizace započne co nejdříve na jaře 2024, až počasí dovolí. Zároveň vzniká projekt dalšího rozvoje aktivit a podoby parku.

Přijďte plánovat rozvoj parku a popovídat si o vašich nápadech! Přijďte nám sdělit, co máte na parku rádi a kde naopak vidíte problémy. Jako pravidelní či příležitostní uživatelé parku víte nejlépe, co funguje a co je potřeba změnit. Vaše názory budou pro další rozvoj Rokle cenným zdrojem informací.

Proto proběhnou dvě plánovací setkání s uživateli parku. První setkání proběhne 22. listopadu od 17 hodin v kavárně přímo v parku Rokle . Cílem bude představení základních záměrů, sběr nápadů i problematických míst parku.

Další setkání bude probíhat nad pracovní verzí návrhu úprav parku začátkem roku 2024. Druhé plánování představí zapracované náměty z prvního plánování a společně o návrhu budeme diskutovat. Přesný termín bude uveden v dalším zpravodaji.

Zároveň budou probíhat další participativní aktivity:

  • Sběr názorů uživatelů přímo v parku (22. listopadu od 17 hodin v kavárně přímo v parku Rokle) – ve spolupráci s Mendelovou univerzitou

Využijte příležitosti naplánovat park co nejvíce podle Vašich představ a zapojte se do plánování.

rokle_QR

Související články

Park Rokle – známe názory veřejnosti 29. 1. 2024 Rokle Diskuze s občany
Domov pro seniory a studenty - představení záměru - veřejná debata (video) 18. 10. 2023 Bydlení Starosta Diskuze s občany Dům pro seniory Senioři Reportáže a videa o Líšni
Přijďte vyjádřit svůj názor na Líšeň 31. 5. 2023 Téma Život v Líšni O Líšni Diskuze s občany
Informace k záměru pronájmu majetku obce – kavárna Rokle, termín prohlídky prostor 28. 2. 2023 Život v Líšni Aktuality Rokle
Práce na Strategickém plánu rozvoje městské části Brno-Líšeň pokračují 27. 2. 2023 Život v Líšni O Líšni Líšeňské noviny Diskuze s občany Životní prostředí
Park Houbalova. Vy rozhodnete o jeho budoucnosti 1. 3. 2021 Starosta Diskuze s občany Park Houbalova
1 2 3 4 6 7
Poslední úprava: 12. 12. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů