Kavárna v Rokli 2023

Zpátky

logo dáme na Vás

V myšlenkách architektů se tento nápad objevil již před 15 lety. To nejdůležitější na mé práci je proměnit slova a vize v činy. To vše se ale mohlo uskutečnit především a díky vaší podpoře.

2 362 vašich hlasů přineslo 3 miliony korun

2 362 občanů Brna se zapojilo do projektu města Brna a získalo tři miliony korun pro Líšeň. Ověřili jsme si, že tento projekt má velkou podporu. Zároveň to byl také silný argument pro líšeňské zastupitele. Bohužel ale přišlo skokové zdražování prakticky všeho a obzvláště stavebních prací. Pokud tedy měla kavárna stát, bylo zapotřebí vyčlenit další peníze z líšeňského rozpočtu. A nebylo jich málo, ještě více než jednou tolik. Následně proběhlo pro všechny zájemce otevřené a transparentní výběrové řízení.

15 let vytrvalé práce

Troufám si říct, že Rokle nejlépe ukazuje mé odhodlání vytrvale a srozumitelně spravovat Líšeň pro ty, kteří zde žijí a mají zde svůj domov. Bojuji za moderní obec, dostupné služby, školky, kvalitní základní školy, občanskou vybavenost a zeleň. Nejen ta přispívá k tomu, že nám Líšeň doslova rozkvétá pod rukama a je dobrou adresou pro spokojený život.

Postupovali jsme systematicky a vytrvale. Seznamovali jsme veřejnost s projektem. Ověřovali si na veřejných debatách srozumitelnost a správnost naší cesty. Zaujali jsme kvalitním zpracováním a získávali finanční podporu ve formě dotací. Postavili jsme hřiště, sportoviště i venkovní posilovnu. Vystavěli jsme veřejné osvětlení od tramvaje k ulici Michalova, vodní prvek, griloviště, pítka. Vysázeli stovky stromů. Protkali území cestami, instalovali bezpečnostní kamery a osadili vyhlídky lavičkami. Doplnili jsme občanskou vybavenost o veřejné toalety a nyní s vaší podporou otevřeme novou kavárnu v parku.

Vše se stihlo transparentně za 16 měsíců

Projekt, stavební povolení a samotnou realizaci jsme zvládli za velmi krátkou dobu - 16 měsíců, včetně dodržení všech přísných pravidel pro výběrová řízení. Díky nastavenému tempu jsme mohli po roce, v lednu, vypsat otevřené výběrové řízení na provozovatele kavárny.

V době psaní těchto řádků evidujeme více než 30 zájemců. Komise složená z odborníků a zastupitelů opozičních i koaličních bude moci vybrat toho nejvhodnějšího provozovatele. Mým přáním je, aby vybrala toho, kdo dělá nejlepší kávu široko daleko. Protože až bude kavárna otevřena, hned ji půjdu ochutnat. Moc se na tento moment těším, bude pro mě chvilkou vhodnou k ohlédnutí a přemýšlení. Jak to začalo? Kde teď jsme a jak se nám daří? A vlastně také na to, kam to všechno vede…

Kdo by si dnes vůbec vzpomněl, že před patnácti lety hrozil Rokli zánik? Že se tehdy vážně uvažovalo o zastavění této zelené krásy soukromým stadiónem? Dnes to vypadá jako nepředstavitelný nesmysl, ale člověk musí být ostražitý a nesmí zapomínat, že čert nikdy nespí. Přesto věřím, že pro tentokrát to dopadlo dobře.

Měníme Líšeň, klíčem je dialog

Už patnáct let pracuji nejen na Rokli. Nejdříve jsme museli přesvědčit tehdejší zastupitele, upozornit na problém veřejnost. Posbírat názory a ověřit je anketou. Většina si přála park. Navrhli jsme tedy nový park, který nám všem a pravděpodobně i dalším generacím bude sloužit desítky let, možná i staletí.

Správa obce je nekončící dialog a hledání cesty. Ptám se, poslouchám vás a vaše názory. Mé kroky měřím a ověřuji veřejným zájmem. Snažím se i za hlučnými slovy samozvaných spasitelů odlišit sebestřednou zištnost od potřeb obce a komunity občanů.

Kavárna, to je místo setkávání se s rodinou a přáteli, kde si každý odpočine a stráví pár příjemných chvil. Proto na své blízké nezapomínejte a pozvěte je na kafe nebo čaj. Tyto společné chvilky nic nenahradí a já věřím, že naše nová kavárna bude místo, kde si takto strávený čas užijete.

 

Břetislav Štefan,

Váš starosta

Rokle - hist 11

 

rokle 2

Fotogalerie

Související články

Knihovna v Líšni se přes léto uzavře, projde kompletní modernizací 3. 6. 2024 Kultura Život v Líšni
Běh pro Julii v Líšeňské rokli 3. 6. 2024 Život v Líšni Sport Reportáže a videa o Líšni
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
ZŠ Horníkova - 30. let - Retro den 20. 5. 2024 Život v Líšni Základní školy ZŠ Horníkova
Pálení čarodějnic v Líšeňské rokli 13. 5. 2024 Kultura Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Líšeňský zámek opět obsadila napoleonská vojska 3. 5. 2024 Život v Líšni Kultura Reportáže a videa o Líšni
top VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 29. 4. 2024 Úřad Život v Líšni
1 2 3 4 7 13 18 24
Poslední úprava: 1. 8. 2023.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů