Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Zpátky
Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Polyfunkční dům, mezi lidmi známý jako Poliklinika na ulici Horníkova je zařízením v městské části Brno-Líšeň, které slouží především místním občanům. Ti zde najdou zastoupení praktických i odborných lékařů a také různé služby, ať již komerční kanceláře, kadeřnictví, sportovní aktivity atd. Tento dům byl včetně pozemků svěřen v roce 1996 do správy naší městské části. Od té doby prochází výraznými změnami.

Bylo zde například provedeno  zateplení budovy včetně nové folie na střešním plášti , byla osazena nová plastová okna. V roce 2018-2019 proběhla 1. etapa regenerace  z plánovaných patnácti - tou byla rekonstrukce toalet, letos v létě byla ukončena 2. etapa - rekonstrukce kolektoru a vodovodních stoupaček. Nyní je vypsáno výběrové řízení na dodavatele další etapy, také bude zpracována dokumentace pro provedení elektronického požárního systému. Vzhledem k tomu, že 3.etapa již řeší mimo jiné interiéry společných chodeb a čekáren, budeme se snažit o to, aby byli občané co nejméně obtěžováni pracemi, které budou probíhat opět za provozu. O všech případných omezeních Vás budeme včas informovat na webových stránkách.

 Celá regenerace je plánována v cenách roku 2017 na cca 122 milionů korun, což samozřejmě předpokládá rozložení investic do několika následujících let. Budeme se snažit nejdříve odstranit problémy, které nejvíce trápí jak lékaře tak i správu polikliniky a doufáme, že nám i Statutární město Brno, které je vlastníkem budovy ,bude finančně nápomocno.

 V rámci přípravy rozpočtu na rok 2021 , která nyní probíhá , bych chtěla část peněz opět investovat do oprav a vybavení školních kuchyní. V dnešní nelehké době, poznamenané epidemiologickou hrozbou je samozřejmě lepší jídlo tepelně upravovat ( vařit ) až přímo ve škole, kde je dětem nebo žákům vydáváno. Zařízení  kuchyní je mnohdy zastaralé, přímo archaické za hranicí životnosti. V duchu investic do školních kuchyní jsem také koncipovala požadavky na Odbor školství MMB, který nám vloni přispěl na rekonstrukci kuchyně MŠ Synkova. Jejich dotace by nás velice potěšila i když je již zřejmé, že finanční transfery do MČ zřejmě budou v návaznosti na ekonomickou situaci a výpadky příjmů do magistrátní pokladny nižší.

Vám všem přeji opět pevné zdraví .

Iva Kremitovská, 1.místostarostka

Související články

Studie ELSPAC slaví 30 let. Přidejte se, Změřte si kondici zdarma 23. 9. 2021 Zdravotnictví
top Antigenní bezplatné testování na ÚMČ Brno-Líšeň 8. 9. 2021 Zdravotnictví
Aktuálně ke koronaviru 15. 6. 2021 Bezpečnost Zdravotnictví Aktuality
Setkání Líšeňských jubilantů 2021 28. 3. 2021 Senioři I. místostarostka
Rekonstrukce elektroinstalace ZUŠ Antonína Doležela 28. 2. 2021 Kultura I. místostarostka Děti a rodina
SENIOŘI 80+: VOLEJTE A REGISTRUJTE SE K OČKOVÁNÍ 19. 1. 2021 Zdravotnictví
Nastává čas adventní i doba schvalování rozpočtu města 1. 12. 2020 I. místostarostka
Život na radnici COVID19 nezastavil…. 1. 11. 2020 I. místostarostka Školství
1 2 3
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: