Pohádková a filmová středa

Zpátky
Pohádková a filmová středa

Pohádková a filmová středa

Jako v pohádce nebo ve filmu si museli připadat všichni, kdo navštívili naši školu ve středu 2. 12. 2020. Potkávali totiž množství princezen a princů, rytířů, kouzelníků, pirátů, kostlivců, kovbojů a dalších postaviček, na které hned tak člověk nenarazí. Byla totiž další veselá středa, kterou vyhlásil žákovský parlament, tentokrát pohádková a filmová. I když jsme se tentokrát nemohli společně potkat o velké přestávce před ředitelnou, svoje kostýmy si všichni báječně užili. Včetně učitelů.

Mgr. Květoslava Hasoňová

 

Trojúhelníky 5.B

Aby žáci 5.B nemuseli v rámci offline práce do matematiky pořád jen počítat, dostali úkol, který měli splnit na čerstvém vzduchu. Stačilo jen zajít ven, ať už před dům, na zahradu nebo do přírody, vytvořit z čehokoliv trojúhelník a změřit jeho rozměry. Výmluvy jako “ale my nemáme doma metr” nebyly potřeba – děti mohly trojúhelník změřit v jakýchkoliv jednotkách, takže někteří měřili i ve stopách, jak je vidět z několika fotek. Bylo to snad poprvé, kdy nevadilo, že nemají ostrouhanou tužku a mají tupé kružítko a okousané pravítko, protože tyto pomůcky konečně k sestrojení trojúhelníku nepotřebovali. Stačilo vzít křídu, nasbírat listy, kamínky nebo zašpinit si boty hlínou nebo pískem, a už se mohlo tvořit.

Co příště? Že by pyramidy?

Mgr. Lenka Svobodová

 

Od počítačů do lesa

Počasí je velmi proměnlivé. Většinou jsou mlhy a zataženo, ale občas vysvitne sluníčko a ukáže nám úžasnou paletu barev listí na stromech i toho už spadaného na zem. Je škoda nevyužít tyto dny k vycházkám do přírody.

A aby ta vycházka měla nějaký cíl a směr, nachystali učitelé z 1. stupně naší školy dětem z prvních až čtvrtých tříd výukovou stezku. Nad Mariánským údolím vyznačili sedmikilometrovou trasu s deseti stanovišti, na kterých děti plnily úlohy z matematiky, českého jazyka a prvouky. Své odpovědi zasílaly třídním učitelkám a ty jim za to vystavily diplomy.

Podle pozitivních e-mailů od rodičů se tento projekt i přes bláto na trati moc líbil.

Mgr. Alena Benešová

Související články

Horníci vyrobili přání pro seniory 6. 2. 2021 Základní školy ZŠ Horníkova
Distanční Halloweenská středa 19. 11. 2020 Základní školy ZŠ Horníkova Školství
Poslední úprava: 4. 1. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů