Základní škola Masarova

Zpátky

Základní škola Masarova se nachází na ulici Masarova v městské části Líšeň.

Škola byla otevřena v roce 1982. Kromě kmenových tříd pracují žáci v odborných učebnách výpočetní techniky, výtvarné a hudební výchovy, k dispozici mají dvě jazykové učebny. Samozřejmostí jsou dvě tělocvičny, dílny a odborné učebny matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu a zeměpisu.

Při výuce je používána moderní technika včetně interaktivních tabulí. Pravidelně využívána je také multimediální učebna, kde jsou v jeden celek spojeny žákovská, a učitelská knihovna spolu s výpočetní technikou

Hojně navštěvovaná je keramická dílna a také malý divadelní sál.

Ve škole se vyučuje podle vzdělávacího programu "Naše škola – příležitost pro všechny", ve kterém jsme si vytkli několik priorit: jazykovou komunikaci a výuku cizích jazyků, práci s informacemi, daltonské metody výuky a projektové vyučování, osobnostní a sociální výchovu a zájmovou činnost.

Věnujeme se také integraci žáků s poruchami učení. V prvním a druhém ročníku je otevřena pro děti s vadami řeči logopedická třída. Pro předškoláky je sestaven edukativně stimulační program.

Stejná pozornost je věnována žákům nadaným. Škola je členem Czech Dalton a Dalton International a je držitelem certifikátu Česká daltonská škola.

Fotogalerie

Související články

My tři králové jdeme k Vám... 6. 2. 2021 ZŠ Masarova Základní školy
Slavnost Slabikáře 6. 2. 2021 Základní školy ZŠ Masarova
Zvýšení kvality vzdělávání na ZŠ Novolíšeňská, Škola bez překážek 2. 9. 2020 Školství Základní školy ZŠ Novolíšeňská ZŠ Masarova
Poslední úprava: 28. 10. 2020.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů