Místní poplatek za komunální odpad v Brně v roce 2020

Leták - Místní poplatek za komunální odpad v Brně

Informativní dopis - Místní poplatek za komunální odpad v Brně

V letošním roce 2020 nastaly pro některé z Vás podstatné změny, o kterých se podrobně dočtete na našich webových stránkách www.brno.cz/odpady.

Úplné osvobození od poplatku je nově u seniorů, kteří v roce 2020 dosáhnou věku 70 let a více, a u dětí, které v roce 2020 nedosáhnou věku 4 let. V těchto případech dojde k osvobození od poplatku automaticky a dosažení nebo nedosažení věku není nutné správci daně ohlašovat.

Upozorňujeme však, že osvobození dle věku se vztahuje pouze k poplatkové povinnosti, která vzniká z důvodu přihlášení se v Brně, nikoli z důvodu vlastnictví nemovitosti, podléhající zpoplatnění.

Pokud tedy osoba osvobozená z důvodu věku a přihlášená v Brně vlastní v Brně byt nebo rodinný dům, kde nikdo není přihlášen k pobytu, pak z titulu vlastnictví i nadále nese tento vlastník poplatkovou povinnost, a to ve výši 670 Kč za každou jednu nemovitost podléhající zpoplatnění.

Jinými slovy, u poplatkové povinnosti z titulu vlastnictví věk vlastníka nehraje žádnou roli na výši sazby.

Novinkou je také zpřísnění dopadů v těch případech, kdy není splněna ohlašovací povinnost. Týká se to zejména rodičů, kteří uplatňují osvobození pro třetí a další dítě. Pokud nesplní každoročně ohlašovací povinnost ke dni splatnosti, nárok na osvobození zaniká.

Stejná zůstává sazba, a to 670 Kč za rok 2020, stejně jako splatnost poplatku k 31.5.2020.

S ohledem na rozšíření skupin osvobozených poplatníků budou pokladní místa na Malinovském náměstí 3 otevřena dva měsíce oproti předchozím třem, a to od dubna do května 2020. Ve výškové budově C na ulici Šumavská 35, je pokladna v provozu celoročně.

Při platbě doporučujeme využít on-line platbu na městském e-shopu :

Číslo účtu správce poplatku je vedeno u České spořitelny, a.s.: 111 22 00 22/0800 (při bezhotovostní platbě se uvádí jako variabilní symbol rodné číslo poplatníka).

Zde najdete vedle formulářů k plnění ohlašovací povinnosti i další údaje a užitečné odkazy.

Správcem daně pro celé město Brno je Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna, Oddělení správy poplatku za komunální odpad, pracoviště Šumavská 35, budova C.

Již čtvrtým rokem mohou poplatníci poplatku za komunální odpad, kteří si zakoupí elektronickou předplatní roční základní nepřenosnou jízdenku pro zóny 100 a 101, podat žádost o dotaci na zakoupenou jízdenku, a to do 60 dnů od data zakoupení jízdenky prostřednictvím eshopu na www.brnoid.cz.

Na Odboru životního prostředí vyřídíte i další ekodotace, které najdete zde: www.ekodotace.brno.cz

Chcete dát šanci na druhý život starým věcem, které už nepoužíváte a je vám líto je vyhodit?

Můžete udělat dobrou věc pro druhé a současně se zachovat ekologicky.

Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna

 

 

 

 

 

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 9. 1. 2020. Přečteno: 764x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni