Linka 55 zůstane zachována i po prodloužení trolejbusu

Dlouhá léta se líšeňští politici pokoušeli o prodloužení trolejbusové trati z Vinohrad až do Líšně. Realizace této akce byla konečně zahájena.
Jakmile to počasí umožní, začnou dělníci pracovat na výměně sloupů veřejného osvětlení od zastávky Novolíšeňská. Nové už budou osazeny elektrickým vedením tak, aby je mohly využívat trolejbusy až k nové konečné u trafostanice se zázemím ve smyčce Jírova.
Celou investiční akci řídí Dopravní podnik města Brna. Přestože se jedná o zkušeného investora, akce vyvolá určitá dopravní omezení – dočasné zúžení čtyřproudové komunikace Novolíšeňská a v závěru omezené využití konečné zastávky Jírova. 
Trolejbus obslouží dále také zastávky Bartákova a Rotreklova. Navíc bude odstraněna dopravní hrozba, kterou představují trolejbusy parkující na konečné Novolíšeňská a nebezpečně přejíždějící čtyřproudovou silnici.
S  prodloužením trolejbusové trati hrozilo, že DPMB zruší některá stávající autobusová spojení. Díky několika dlouhým a ná-ročným schůzkám jsem vyjednal zachování stávající linky 55, která bude nadále jezdit po své trase, tedy propojovat sídliště se starou zástavbou. 
 
Břetislav Štefan, Váš starosta

Související články

Poslední úprava: 20. 2. 2019. Přečteno: 2412x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni