Knihovna v Líšni se přes léto uzavře, projde kompletní modernizací

Zpátky

Líšeňská pobočka KJM v Brně bude od 1. 6. do 30. 9. 2024 veřejnosti uzavřená. Důvodem je výměna mobiliáře, instalace interaktivních prvků a samoobslužného systému. Modernizace pobočky za zhruba 3,6 milionů korun spolufinancuje Evropská unie. Veřejnost může po dobu rekonstrukce využívat všech služeb na všech ostatních pobočkách KJM.

Úprava pobočky je realizována v rámci projektu IROP Revitalizace interiérů a inovace technického vybavení poboček Knihovny Jiřího Mahena v Brně. V tomto roce se jedná už o třetí pobočku, která se dočká modernizace. Po rekonstrukci poboček na Vinohradech a v Kohoutovicích se i pobočka v Líšni dočká nového mobiliáře. Bude mít nové regály, pulty obsluhy, stolky, židle, křesla a další drobné vybavení. Přibydou také osobní počítače pro personál i pro návštěvníky, multifunkční tiskárna a interaktivní prvky, které budou především pro návštěvníky kulturních a vzdělávacích akcí knihovny zajímavým zpestřením. V neposlední řadě budou mít návštěvníci možnost využít nového samoobslužného systému.

Uzavření pobočky si vyžádá omezení služeb. Návratový box bude po dobu rekonstrukce uzavřen. „Čtenáři mohou dokumenty, půjčené na pobočce v Líšni, vrátit na kterémkoliv provozu KJM. Využívat mohou všech služeb na všech provozech. Data vrácení všech dokumentů půjčených v Líšni, jsou posunuty do doby otevření“, uvedla vedoucí Útvaru poboček Ivana Kazdová.

Knihovna v Líšni se sídlem v ulici Jírova 2 patří k největším pobočkám KJM s kvalitním knižním fondem, který je hojně využíván i návštěvníky jiných poboček. Disponuje 3D tiskárnou a pořádá tematické workshopy. Od roku 2003 sídlí v objektu v sousedství ÚMČ Brno-Líšeň. Spolupracuje s místními mateřskými a základními školami, aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství a pořádá pravidelné výstavy a soutěže pro děti i dospělé. Díky pravidelným finančním příspěvkům ÚMČ Brno-Líšeň je knižní fond pobočky doplňován o nové tituly, jež se odvíjejí od požadavků čtenářů.

 

Mgr. Petr Pospíšil

Tiskový mluvčí

Související články

Podchod u ZŠ Novolíšeňská v novém kabátě 22. 7. 2024 Samospráva II. místostarostka Život v Líšni
Fotbalový klub SK Líšeň oslavil 100 let 22. 7. 2024 Život v Líšni SK Líšeň Reportáže a videa o Líšni
Boží muka v parku na ulici Trnkova 15. 7. 2024 Kultura Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.7.2024 do 31.8.2024 - Ateliér Studánka 1. 7. 2024 Kultura Galerie LíPa
IBÉRICA 2024 / Tomáš Hanák: Kuba - Nebe, peklo, ráj? 19. 6. 2024 Kultura
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
1 2 3 4 7 12 18 23
Poslední úprava: 3. 6. 2024.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů