Jaký soused, taková komunita.

V úterý 27. března proběhla veřejná debata s občany z ulic Kubelíkova, Markovičova, Chmelnice a Martina Kříže. Tématem byly úpravy dopravního značení, omezení rychlosti, vytvoření zóny 30 a možná technická opatření, která mají zajistit vyšší bezpečnost obyvatel. Hojná účast jen potvrdila, že téma občany zajímá a je potřeba najít rychle řešení.

Setkání inicioval pan místostarosta Miloš Freiberg a pan zastupitel Martin Příborský na základě četných podnětů a dotazů občanům. Pan Martin Příborský navíc zpracoval v lokalitě anketu, která prověřila, jak lidé hodnotí vybudování nové propojky a její přínos. Dále, zda občané preferují vybudování „brzdných“ prahů v komunikacích, nebo jen opatření v rámci dopravního značení. Celou anketu představil a seznámil přítomné s výsledky.

Závěrem a výsledkem debaty je, že jako nejvhodnější technické řešení se jeví vytvoření Zóny 30 se zvýšenými nájezdy křižovatek, které zpomalí přijíždějící vozidla. Obdobné „prahy“ již fungují v Líšni kolem parku Trnkova. Dále jsme se shodli, že je potřeba, aby problémům věnovala více pozornosti i Městská policie Brno.

Jako účastník debaty jsem přislíbil, že projednám situaci s ředitelem Městské policie panem Lubošem Oprchalem. Schůzka proběhla 29. 3. 2018 a s panem ředitelem jsme se shodli, že v měsíci dubnu proběhnou dva odpolední zásahy, kdy bude kontrolováno dodržování zákonů a vyhlášek města Brna, především parkování a provoz vozidel dle silničního zákona. Opatření mají upozornit na případné prohřešky a vést k nápravě místních dopravních zlozvyků.

Mojí snahou je, aby nebyly narušeny sousedské vztahy a obec dobře fungovala, proto preferuji prevenci před tresty.

Se sousedským pozdravem  

Související články

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Přidat reakci na článek
Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
* E-mail nebude zobrazen
*
 
Poslední úprava: 13. 4. 2018. Přečteno: 970x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni