Divočina zve veřejnost do areálu na Střelnici

Zpátky
Divočina zve veřejnost do areálu na Střelnici

Lesní školka Divočina zahájila svůj druhý školní rok a na letošní podzim připravila řadu aktivit pro širokou veřejnost.

Areál na konci ulice Střelnice přes léto obohatil přístřešek pro řemeslný kroužek Dřevák. Ten je určen dětem z prvního stupně základních škol. „Je zaměřený na rozvoj manuální zručnosti dětí při práci se dřevem a kovem,” přibližuje kroužek ředitelka školky Eva Kotyzová. „Děti se naučí zacházet se základním nářadím, s jehož pomocí budou vytvářet vlastní výrobky. Seznámí se jak se světem tradičních řemesel, tak se současnou technikou.”

Školním dětem je určeno také setkávání s názvem Divočáci, v němž mají každý týden možnost vyřádit se po dni stráveném ve školních lavicích. „Děti prozkoumávají les, dozvídají se mnoho nového o zvířatech, ptácích, květinách a stromech. Hrají hry, aby protáhly tělo, pocvičily hlavu a užily si společnou radost,” vysvětluje Kotyzová.

Přípravkou pro pobyt v lesní školce je kroužek Divočákův pelíšek, který navštěvují děti ve věku dvou až tří let v doprovodu rodičů. „Zpíváme, tvoříme a objevujeme svět. Pozorujeme přírodu, její proměny a taky to, jak se měníme my,” uvedla vedoucí Divočákova pelíšku Lenka Vyzourková.

Na letošní podzim Divočina chystá i workshopy pro dospělé s dětmi. V plánu jsou řemeslné aktivity, minikrejčovský kurz či adventní tvoření. „Jsme otevření všem lidem, našich tvůrčích dílen se může zúčastnit kdokoli, nejen členové spolku. Je dobré sledovat náš web nebo Facebook,” zve veřejnost do Divočiny Kotyzová.

Související články

Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Pastelka otevírá školku pro děti zaměstnanců zdravotnických zařízení a sociálních služeb 14. 4. 2021 Spolky a sdružení Školství
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
top Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Děti a rodina Školství Život v Líšni
top Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Život v Líšni Oprava Orlovny
Knihovna v Líšni má návratový box 10. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
top Lidem chci nabídnout kulturní nadechnutí, říká nový ředitel KCL Michal Kročil 5. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
1 2 3 4 6 8 10
Poslední úprava: 2. 12. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: