Salesko: Jsme tu pro vás i v době covidu

Zpátky
Salesko: Jsme tu pro vás i v době covidu

Klub rodičů a dětí

  • Pro rodiče a děti z Klubu rodičů a dětí připravujeme každý týden inspirace (zvířátka, barvy podzimu, draci a pavoučci, Dušičky, sv. Martin…). Snažíme se, aby jednotlivá témata byla zpracována jednoduše a dala se použít s dětmi bez velkých příprav. Témata zpracováváme výtvarně, hudebně, pohybově a přidáváme i popis a náměty k povídání s dětmi.
  • Zpětnou vazbu získáváme díky vašim zaslaným pozdravům a fotografiím, které nám jsou motivací k pokračování v této práci.
  • Pro keramické aktivity jsme nabídli možnost vyzvednutí hlíny k domácímu tvoření.
  • V Salesku nezahálíme, a i když se nemůžeme potkávat s našimi účastníky, připravujeme aktivity a akce a s nadějí vyhlížíme datum, kdy znovu otevřeme.
  • Děkujeme vám za vaši přízeň i podporu.
     

Kroužky

Salesková hra aneb cesta za úkoly je etapová hra, která se každý týden objevuje na různých místech blízkého okolí našeho střediska. 

První část jsme umístili do lokality Saleska a rokle, váš úkol byl namalovat křídou obrázek, vyběhnout a seběhnout schody, vypočítat matematický příklad nebo vyluštit osmisměrku o podzimu či křížovku s podzimní tématikou v angličtině. 

Druhá část proběhla na Klajdovce, procházka asi na tři hodiny. Sbírali jste odpadky, skládali básničky, sbírali bylinky.

Třetí část, procházka na Bílou horu, zde jste uplatnili informace z dějepisu o Bílé hoře. Cílem každé etapy je sbírat na úkolech písmenka, která na konci utvoří slovo a poslat na určený email. Poté dostanete drobnou odměnu. Zapojit se může každý, pravidla najdete na webových stránkách, FB a youtube.

Jsme velmi potěšeni, že vy, rodiče hodnotíte tuto aktivitu velice kladně. Jak píšete, je to pro vás rodinná záležitost, která není omezena na určitý den a hodinu, děti to baví, jsou nadšené a těší se na další etapy.

Distanční výuka probíhá také v rámci kroužků. Výtvarka a keramiky: děti dostaly materiál a k němu natočená videa. Třeba dýňák - aranžmá na dušičky, vaření a pečení: děti dostávají videa s natočeným receptem, podle kterého mohou vařit a péct podle nás.

Francouzština a Kosmos až na hranice vesmíru: výuka probíhá online, přes aplikaci zoom, 

PRIMARY - tancování a capoiera nahrávají videa s přesnými kroky a cvičením.

Pro hudební kroužky natáčíme videa s písněmi, kde se děti také učí, jak správně držet prsty na nástroji. Dramaťák: posíláme hry, jazykolamy nebo návod, jak si vyrobit loutku, děti se učí psát vlastní scénář.

Chystáme pro vás

Bruslení v líšeňském Salesku je připraveno 

Již pátým rokem vás od roku 2016, spolu s ÚMČ Brno-Líšeň, zveme na veřejné bruslení do areálu Saleska. V uplynulé sezóně 2019-20 byla ledová plocha v provozu celkem 76 dnů. Navštívilo ji celkem 20 813 osob, z toho na rodinné vstupné přišlo bruslit 6272 členů rodin a v rámci bruslení pro školy 2461 dětí z celkem 19 školských zařízení.

V letošním roce zažíváme různá omezení provozu střediska v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a opatřeními proti šíření nákazy koronavirem. Díky tomu se těžko odhaduje, kdy budeme moci spustit veřejné bruslení a za jakých podmínek. Udělali jsme vše proto, aby kluziště bylo připraveno ke spuštění. Ceny za bruslení budou stejné jako v uplynulém roce. Pokud nám to počasí a technika dovolí, tak původní plán zahájit bruslení byl v pátek 4. prosince a rádi bychom udržovali ledovou plochu až do neděle 28. února. S ohledem na to, že v době vydání Líšeňských novin může být situace kolem koronaviru jiná, tak prosím sledujte aktuální informace na našem webu (www.salesko.cz) a facebooku, kde vás budeme informovat o termínu otevření kluziště. 

Moc děkujeme ÚMČ Brno–Líšeň za spolupráci při zajišťování i montáži mrazícího zařízení pro kluziště. Ze strany Saleska zajišťujeme veškerou výrobu a údržbu ledu i další věci spojené s půjčováním bruslí a prodáváním vstupenek. Poplatek za bruslení by měl pokrýt veškeré provozní náklady za elektřinu a vodu na mražení, na zabezpečení personálu kluziště, broušení bruslí (brusle které půjčujeme; nezajišťujeme broušení bruslí pro veřejnost), nákup nových bruslí a pomůcek (tučňáků) a další režijní náklady. Díky vstupenkám může kluziště pokračovat i v letošním roce. 

Děkujeme za dodržování provozního řádu i pokynů pořadatelů. Jde nám o bezpečnost a také o to, abyste si bruslení skutečně užili. Uděláme vše, co bude v našich silách. Děkuji a těším se na setkání s vámi. 

Vánoce v Salesku

Uskutečnění plánovaných aktivit a vánočních bohoslužeb je podmíněné otevřením střediska volného času a uvolněním opatření spojených s pandemií koronaviru. Aktuální informace sledujte na našem webu.

Vánoční prázdniny v Salesku budou od 23. prosince. V novém roce se na vás těšíme od 4. ledna 2021.

Mgr. Petr Matula SDB, ředitel Saleska 

 

Související články

Salesko začalo nový školní rok s novými kroužky 3. 10. 2022 Spolky a sdružení Salesko
Salesiánské středisko mládeže - DDM Brno - Líšeň 1. 8. 2022 Salesko
Únorové novinky ze Saleska 6. 2. 2021 Salesko
Salesko: lednové novinky 6. 1. 2021 Salesko Školství
Čtvrtstoletí Saleska v Líšni 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
Salesko bavilo a slavilo 1. 10. 2020 Salesko Život v Líšni
SALESKO - Stalo se .... , program na duben 2019 13. 3. 2019 Salesko
SALESKO - Stalo se .... , program na březen 2019 19. 2. 2019 Salesko
1 2
Poslední úprava: 1. 12. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů