Salesko bavilo a slavilo

Zpátky
Salesko bavilo a slavilo

Neděle jako vyšitá, slunko už má sice podzimní náladu, ale přesto hřeje. V Salesku se to hemží přípravami. Něco se chystá…

Narozeninová párty vypukla 20. září. Celý den se nesl v duchu radosti, slavení a hesla: „Na sídlišti společně již 25 let“. Téměř pět stovek návštěvníků hostilo Salesko po celém venkovním areálu. Po úvodním přivítání Filipa Breindla, moderátora z rádia Proglas, jsme vypustili symbolicky 25 balónků s čísly jednotlivých roků. Skupina First Smile nás pobavila svým muzikálem, malou ochutnávkou činností Saleska bylo taneční vystoupení z kroužku Primary dance squad. Pro děti byla po celém venkovním areálu nachystána stanoviště, kde si mohly vyzkoušet různé dovednosti: střelbu z luku, zdobení perníčků, hudební zvukové roury… Do programu se zapojily i spřátelené organizace z Líšně a Vinohrad: RC Pastelka, Domeček Vinohrady, Hasiči Vinohrady, hudební škola Yamaha, Likusák, Milanovy aktivity, Louka Lužánky. Dlouhodobě spolupracujeme také s dalšími organizacemi v okolí.

O občerstvení se postaralo Salesko a také Dobroty z nebíčka. Své služby nabízela i Zmrzlinová kavárna, která k našemu výročí nechala vyrobit „saleskovou“ jogurtovo-morušovou zmrzlinu. Její chuť je opravdu lahodná, neváhejte ochutnat, poznáte ji podle našich saleskových barev. Skautky vytvářely svá malá umělecká dílka dětem na obličej a pro odvážné byla k dispozici nafukovací horostěna.

Bonusem a zároveň malým dárečkem byla srdíčka, která vyrobily děti z našeho keramického kroužku a která byla schovaná po areálu. Kdo je našel, mohl si je ponechat. Na závěr ředitel Saleska P. Petr Matula SDB připomněl citát současného papeže Františka, který charakterizuje Dona Boska a zdobí vstup Saleska: „Mějte sny, a to velké sny. Mějte sny a snažte se nakazit svými sny i ostatní.“ Tento citát odkazuje i na těch 25 let snů, z nichž se mnoho podařilo v Líšni uskutečnit.

Dobrá nálada, usměvavé tváře, krásné počasí svědčí o tom, že se akce povedla. Děkujeme všem zúčastněným za krásnou atmosféru, kterou jsme si všichni moc užili.

Renata Lorencová

Související články

Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Život v Líšni Děti a rodina Školství
Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Život v Líšni Oprava Orlovny
Knihovna v Líšni má návratový box 10. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Lidem chci nabídnout kulturní nadechnutí, říká nový ředitel KCL Michal Kročil 5. 3. 2021 Život v Líšni Kultura
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: