Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku

Zpátky
Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku

Skončila první etapa celkové rekonstrukce zahrady Dělňáku, kterou prováděla firma PSVS-STRUKTURE s.r.o., a za několik dní bude zahájena etapa druhá, kterou bude realizovat firma Kavyl, spol. s r.o. První etapa zahrnovala především zemní a stavební práce. Byl upraven terén, byly postaveny opěrné zdi, nové schody, dlažba a oplocení. Do zahrady teď vedou dvě nové vstupní brány. Vedle budovy byly vztyčeny pergoly, které porostou zelení, a nová lavička pro potřeby kavárny. Pro zkrášlení celého místa jsme nechali udělat i novou fasádu přiléhající k zahradě, natřeli jsme dveře a starou bránu a renovovat by se měly i okapy a oplechování střechy.

Uprostřed zahrady vznikly dlouhá lavice, pódium a zpevněná plocha pro konání kulturních akcí i každodenní odpočinek. Nechali jsme natáhnout elektrickou přípojku pro potřeby hudební produkce a vodní přípojku pro budoucí mlhoviště. Pod stromy vznikla dřevěná ohrada okolo budoucího pískoviště. Nechali jsme vyčistit a osadit novým vstupem odkryté protiletecké kryty z druhé světové války, z nichž jeden byl „objeven“ zcela nově. Některé bychom chtěli zpřístupnit i veřejnosti. Pro uskladnění různých rekvizit využije Kulturní centrum Líšeň prostor nových skladů za budovou.

Druhá etapa bude zahrnovat zejména budování nového dětského hřiště s pískovištěm, které bude částečně umístěno mezi korunami stromů. Budou vysazeny desítky stromů a keřů, vyset nový trávník i zelené střechy skladů. Práce by měly probíhat do měsíce října či listopadu. Kdy přesně budeme schopni zahradu otevřít veřejnosti bude záviset zejména na stavu nového trávníku. Přál bych si, aby to bylo ještě na podzim, ale v těchto záležitostech není spěch úplně na místě. Důležitější je, aby se trávník dobře rozrostl a vydržel nám kvalitní na dlouhou dobu.

Martin Příborský, II. místostarosta

Fotogalerie

Související články

Vybudujeme nová parkovací místa v sídlišti 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Vernisáž výstavy soutěžních návrhů na novou podobu Náměstí Karla IV. 4. 6. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Výsledky architektonické soutěže o návrh náměstí Karla IV. 6. 5. 2021 Náměstí Karla IV. II. místostarosta Životní prostředí
Představení výsledků architektonické soutěže pro rekonstrukci nám. Karla IV. 30. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
PROGRAM PODPORY OKRASNÝCH ZÁHONŮ V BRNĚ-LÍŠNI 2021 7. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí
Aktuality II. místostarosty - březen 2021 1. 3. 2021 Doprava II. místostarosta Fotovoltaika Park Trnkova
1 2 3 4

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
*
E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 12. 7. 2021.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: