Turnaj neregistrovaných ve stolním tenisu

Zpátky

Tradiční turnaj dne 21. 2. 2009 na pingpongových stolech Sokola Líšeň přilákal účastníky i tentokrát do malého sálu Líšeňské sokolovny.

Poněkud méně obvyklé bylo věkové a příbuzenské složení zúčastněných hráčů. Málokterý sport totiž umožní, aby vedle sebe nastoupili otec a syn a aby věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem turnaje byl větší než 60 roků. Toto všechno nabídl turnaj ve stolním tenisu.

Herní systém byl jako vždy zvolen tak, aby si všichni dobře zahráli. Hráči byli rozlosováni do skupin, ve kterých hrál každý s každým. U mládeže to byla skupina jedna, u dospělých základní skupiny dvě.

6. Eva Zavadilová ZŠ Holzova

Podle výsledků turnaje mládeže je zřejmé, že si přišli zahrát zástupci ze všech líšeňských škol. Za to patří dík všem těm, kdo se na školách starají o sport. Turnaji by jistě slušela ještě větší účast školáků, snad se to podaří příště.

V kategorii dospělých po odehrání základních skupin postoupili hráči z prvních míst do šesti-členné finálové skupiny. Po odehrání všech zápasů turnaje bylo toto pořadí:

1. René Muzikář
  2. Jan Koláček ml.
  3. Zbyněk Janda
  4. Tomáš Houbal
  5. David Procházka st.
  6. Tomáš Skalník

Hráči na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích obdrželi diplomy a věcné ceny.
Příjemné sportovní dopoledne s mnoha dramatickými a zajímavými zápasy připravil velmi dobře pro všechny zúčastněné Sokol Líšeň. Ten je během roku nejčastějším pořadatelem podobných akcí pro příchozí a to jako vždy ve spolupráci se sportovní komisí MČ Brno-Líšeň a finančního zajištění KC Líšeň.