Tenisový turnaj dětí a mládeže 2021

Zpátky

V neděli 12. září uspořádal Tenisový klub Líšeň v areálu tenisových kurtů Tenis u lomu tenisový turnaj neregistrovaných pro děti a mládež. Stejně jako loni byl i letošní 6. ročník turnaje, vzhledem ke  koronavirovým opatřením, přesunut na konec léta. Ve spolupráci s 2 Trenéři s.r.o. přivítali pořadatelé na tenisových kurtech 10 chlapců a 9 dívek, kteří se ve čtyřech kategoriích utkali o celkové vítěze. Za ideálního tenisového počasí a za přispění hráčů       z TK Líšeň, kteří pomáhali s organizací, strávili všichni účastníci i jejich přihlížející rodiče    příjemnou neděli.

Ti nejmenší a nejmladší zápolili na polovině kurtu v tenisových soutěžích, kde dokazovali jak ovládají tenisovou raketu a míček. Po vyhodnocení osmi soutěžních disciplín ( dovednost s raketou, hody, běhy, atd.) byla mezi menšími nejlepší Jana Drochytková před svou sestrou Klárou a Adamem Cabákem. Kategorii větších ovládl Ondřej Janoušek, na druhém místě byla Karolína Trojčáková a na třetím místě se umístil Michal Janoušek. Nejmladší a nejmenší účastnicí celé soutěže byla pětiletá Justýna Patloková.

Hráči, kteří hráli na celém kurtu byli rozlosováni do dvou skupin, kde hráli každý s každým.

Po odehrání obou skupin postoupili hráči z prvních dvou míst do vyřazovacích soubojů, ostatní pokračovali v jedné skupině každý s každým.

Po sečtení všech výsledků ve skupině bylo toto pořadí:

1. Aneta Cikrlová                           Gym. Křenová

2. Martin Bumbálek                       ZŠ Novolíšeňská

3. Michal Studnica                         ZŠ Novolíšeňská

Postupující do vyřazovacích soubojů dohráli turnaj o konečné umístění.

Po odehrání všech zápasů bylo toto pořadí:

1. Barbora Trojčáková                 Gym. Cyrilometodějské

2. Laura Nezvalová                      Gym. Elgartova

3. Vojtěch Nezval                        SPŠ Purkyňova

Hráči na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích obdrželi věcné ceny, všichni účastníci drobnou upomínku. Během celého turnaje byla pořizována fotodokumentace, která sloužila k prezentaci Městské části Brno –Líšeň. Fotky z turnaje je možné prohlédnout na www.brno-lisen.cz ve sportovní rubrice.